A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Allık nedir?

Allık nedir?

Allık nedir?

Allık, adından da anlaşılacağı gibi ismini kırmızılıktan alan yanaklara sürülen ve yanakları pembenin pek çok tonuna boyamaya yarayan kozmetik ürünüdür. Allık kelimesinin İngilizcesi blush demektir ve kırmızılık anlamına gelir. Genellikle pembe rengi vermeye yarasada son zamanlarda kayısı tonlarında, şeftali tonlarında gibi turuncuya kaçan pembe gibi olan renklerde kullanılmaktadır. Özellikle yeni trend haline gelen altın parıltılı, bronz ve karamel gibi allık renkleri de kullanılmaktadır. Gördüğünüz gibi renk tercihi oldukça fazla.

Allık nedir
                                              Allık nedir

Allık nasıl kullanılır?

Allıkların pek çok modeli vardır kompakt modelleri, jel modelleri ve toz modelleri gibi bunların hepsini uygulayabilmek için bir nesneye ihtiyaç vardır. Bazıları için fırça, bazıları için sünger kullanırken isterseniz ellerinizle de bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Üçgen ve sivri görünümlü yüzlerde allık gülümsediğiniz anda yanağınızdaki en yüksek görünen noktaya, oval yüzlerde ise daha çok elmacık kemiklerinin hemen altına sürülmeli, kare yüzlerde ise yanak bölgesine normal sürülüp şakaklara doğru yayılmalıdır.

Allık
                                                                       Allık

Allık fiyatları ne kadar?

Pek çok allık markası olduğu için fiyatı çok fazla değişmektedir ama ortalama bir allık 12 TL – 20 TL arasında olmalı. Daha aşağısına satılan ürünleri alırken daha dikkatli davranmak gerekir diye düşünüyoruz.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişisel Bakım ve Güzellik İçin Güzellik Salonları Tercih Edilmeli mi?

Günümüzde artık 7’den 70’ herkes cinsiyet ayrımı yapmadan güzellik salonlarına gitmekte ve kişisel bakımları için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

error: Content is protected !!
film izle 2017