A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Moda / Giyim / Büyük Beden Ölçülerine Sahip Kadınlara Giyim Tavsiyeleri

Büyük Beden Ölçülerine Sahip Kadınlara Giyim Tavsiyeleri

İyi giyinmek için sadece sıfır bedene ya da çok zayıf olmaya gerek yok. Bedeninizi iyi tanırsanız ve bazı stil ipuçlarını bilirseniz büyük bedene sahip olsanız dahi şık ve güzel giyinebilirsiniz.

Doğru Ölçülere Sahip Sütyen Kullanın

Vücudunuzun özellikle üst kısmını hoş bir şekilde yukarı kaldırmanızda vücut ölçülerinize uygun doğru sütyeni giymenin önemi büyük. Göğüslerinize uygun olmayan yetersiz ve eski tip sütyenleri kullanmayın. Özellikle giydiğiniz elbisenin üst bölümü için bu kriter önemlidir.

Vücut Tipine Göre Seçimler Yapın

Vücut tipleri farklıdır. Ve kilo herkesin farklı bir tarafında yoğunlaşabilir. Örneğin kalçanız büyükse etek giymek doğru bir tercih olacaktır. Buradaki önemli nokta vücut tipinize uygun seçimlerle kombin yaratmanız. Mesela bacaklarınız kalınsa dar kesim tercih edebilirsiniz.

Doğru Kalıp ve Dikimi İyi Tercihler Yapın

Kalıp ve dikim gerçekten kalitenin öne çıkması bakımından önemlidir. Özellikler büyük bedenlerde kalıbın ve dikimin son derece iyi ayarlanmış olması gerekmektedir. Bu noktada giyim tercihi yaparken bu kriteri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin doğru bir kalıba sahip olmayan ve vasat bir dikim elbise bazı bölgelerinizi sarkık gösterir. Halbuki tam tersi olduğunda kıvrımlarınız gayet hoş gözükecektir.

 

Takıntılı Olmayın

Şu olmaz, bu yakışmadı gibi önyargıları kafanızdan atın. Vücudunuzla barışık olun. Önemli olan doğru tercihler yapmaktır. Takıntılı bir hale bürünürseniz giyim tarzınız değil sadece bir şeyleri gizleme tarzını gelişir. Bu da göze hoş gelmez.

Sadelik ve Desen İlişkisi

Eğer büyük bedene sahipseniz desen tercihi çok iyi bir fikir olmayabilir. Ancak alt bölgenizde desen tercihi kullanabilirsiniz. Sadelik derken de salt düz bir tercih olmak zorunda değil burada belirtilmek istenen şey desenli ya da baskı ürün tercihleri yaparken dikkatli olmanız.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stil Sahibi Bir Görünüm İçin Tavsiyeler

Giysi dolabınızı en son ne zaman düzenlendiniz? Olmazsa olmazlarınız neler? Stil sahibi her kadının hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir