A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Çatlaklara Son! Çatlaklara 3 Adımda Son

Çatlaklara Son! Çatlaklara 3 Adımda Son

Çatlaklara Son!

Çatlaklar pek çok kadının ortak sorunudur. Daha çok doğum yapan kadınlarda bu sorun görülür. Ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verilmesiyle de çatlaklar oluşabilir.

Çatlakların oluşumuna hangi neden sebep olursa olsun, sonuçta ortaya çıkan görüntü rahatsız edicidir.

Çatlakların ortadan kaldırılması için, lazer tedavileri ile kremler kullanılmaktadır. Bu tedavi şekilleri pahalı olduğu gibi, oldukça uzun zaman gerektiriyor.

Sizlere çatlaklara son! Diyebileceğiniz doğal tedavi yolları olduğunu bildirmek isterim.

Çatlaklara 3 Adımda Son

Çatlaklarınıza veda edebileceğiniz 3 adımı açıklayarak işe başlayalım.

1- Peeling

Cilt üzerindeki ölü derileri temizlerseniz, cildin gözenekleri açılır ve cilt daha kolay nefes alır. Böylelikle cildinizin altındaki taze deri ortaya çıkar. Bunun sonucunda çatlaklarınız azalmaya ve zamanla solmaya başlar.

2- Masaj

Düzenli olarak masaj yaptığınız takdirde, kan dolaşımınız artar ve cildin iyileşme süreci hızlanır.

Cildinize masaj yaparken, bol miktarda E vitamini içeren badem yağı kullanabilirsiniz.

3- Nemlendirme

Nemli bir ciltte çatlaklar daha çabuk iyileşir. Diğer bir ifadeyle, eğer çatlak oluşmaya başladıysa, kuru ciltte çatlaklar daha hızlı bir şekilde artar. Bu nedenle cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz çok önemli.

Doğal bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmek isterseniz; eşit miktarda aloe vera yağı, buğday tohumu yağı ve zeytinyağını karıştırın. Bu karışıma bir tane E vitamini kapsülü ekleyin. Doğal nemlendiriciniz hazır, kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı ve Kahve

Kan dolaşımını hızlandırıp, çatlaklara savaş açan bu karışımı yapmak için;

  • Kahve
  • Saf zeytinyağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Kahve ve zeytinyağını macun kıvamı oluşturacak şekilde karıştırın. Çatlakların olduğu bölgeye bu karşımı masaj yaparak sürün.

Zeytinyağlı kahve karışımını haftada 3 kez uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak bu maskeyi uyguladığınız takdirde, göreceksiniz ki çatlaklarınızın solup, kaybolacaktır.

Çatlaklarınız çok çok derinse, tedavi edilme süreci uzayacaktır. Bu nedenle çatlaklara son diyebilmeniz için, istikrarlı olarak size önerdiğim küre devam edin.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aronia Bitkisi Nasıl Yetiştirilir

Aronia Meyvesi Nasıl Yetiştirilir?

Aronia meyvesi ana vatanı Amerika ve Rusya gibi soğuk iklime sahip ülkeler olan bir bitkidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir