A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Çatlaklardan Korunmak İçin Üç Doğal Yöntem

Çatlaklardan Korunmak İçin Üç Doğal Yöntem

Çatlaklardan Korunmak İçin Üç Doğal Yöntem

Günümüzde kadınların korkulu rüyası haline gelen sorunlardan biri de çatlaklardır. Çoğu kadının görmeye bile tahammül edemediği ancak yıllar geçtikten sonra yüzleşmek zorunda kaldığı sorunlardan biri olan çatlaklar için çoğu kişi kendine göre yöntemler geliştirmektedir. Herkese iyi gelen yöntem farklı olmasına rağmen uzmanların önerileri ise bu gibi durumlara dikkate alınmalıdır.
Tıp dünyasında striae adı ile anılan çatlaklar, yaşın ilerlemesi ile birlikte te vücuda hızla yayılmakta ve büyümektedir. Deri ise bu çatlaklara uyum sağlamak adına yara izi tarzında bir iz bırakmaktadır. Genellikle vücudun kalça ve göbek kısımlarında daha çok görülen çatlaklardan korunmak için üç doğal yöntem bulunmaktadır. Tabi bu yöntemler vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan her türlü çatlaklar için de uygulanabilmektedir.

Çatlak Oluşumu Nasıl Gelişir?

Derimiz vücudumuzda yer alan proteinler sayesinde esnekliğe kavuşmaktadır. Ancak ergenlik dönem ile birlikte başlayan süreçte hamilelik, aşırı kilo alımı ya da vermesi gibi pek çok dönemler derinin aşırı gerilmesine ve çatlakların oluşmasına neden olmaktadır.
Çatlaklar her ne kadar sadece kadınlar da olur gibi gösterilse de erkeklerde de çatlak oluşumları meydana gelmektedir. Çatlak oluşumlarının tamamı ile önüne geçmek ne yazık ki mümkün değildir. Ne medikal uygulamalar ne de geleneksel formlar çatlaklarından kurtulmaya tamamı ile yardım etmezken, hiçbir zaman da yok olmasına garanti edememektedir. Fakat çatlaklardan korunmak için üç doğal yöntem sayesinde sizler de vücudunuzda oluşan çatlakları az da olsa yok edebilirsiniz.

Üç Doğal Yöntemin Faydaları

Yöntemlerden ilki vücudun kolajen üretimini arttırıcı yiyeceklerin tüketilmesidir. B. C ve E vitaminlerin barındırdığı kolajen üretimi olan yiyecekler tüketilmesi çatlak oluşumunun önüne geçmektedir. Vücut için de oldukça faydalı olan kolajen üretimi arttırıcı yiyecek özellikle yeşil yapraklı sebzeler ve fındık ile çekirdek de bulunmaktadır.
İkinci doğal yöntem de düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Her gün düzenli olarak egzersiz yapmak derinin esnemesini ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre düzenli egzersiz yapmak vücutta oluşan kırışıklıkların da önüne geçmektedir.
Son ve en etkili olan yöntem ise su içmektir. Suyun vücudumuza sağladığı faydalar ise saymakla bitmemektedir. Hem derinin yenilenmesi hem de güçlenmesi adına yapılacak en etkili yöntemlerden biri bol su içmektir. Ayrıca bol bol su içmek dolaşım sistemini desteklediği gibi sindirim sistemine de yardımcı olmaktadır.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Ciltler İçin Maske Önerileri

Yağlı ciltler, diğer cilt tiplerine göre daha çok bakım isterler.  Çünkü yağlı ciltler akne, siyah nokta, açık gözenekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir