A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerin sararmasından, renklenmesinden hepimiz rahatsız oluruz. Peki diş beyazlatma nasıl yapılır, hangi yöntemler kullanılır?

Klinikte Beyazlatma

Klinikte beyazlatma ile diş taşı temizliği karıştırılmamalıdır. Diş beyazlatmada en etkili sonucu alabilmek için diş taşı temizliğinin beyazlatmadan önce yapılması gerekmektedir. Diş beyazlatma nasıl yapılır? İlk önce dişlerin üzerine yapışan bakteri plakları temizlenir. Daha sonra klinikte beyazlatma işlemi yapılır. Klinikte yapılan beyazlatma işleminde hemen sonuç alınır. Klinikte yapılan beyazlatmada çok özel yöntemler kullanılır. Dişler bir haftada en az 2-3 ton beyazlar. Dişlerde yer alan dolguların ya da kaplamaların ise renkleri değişmez.

Klinikte Beyazlatma Kimlere Uygulanır?

Klinikte beyazlatma genellikle herkese uygulanabilir. Ancak hamile bayanlara ya da emziren bayanlarda beyazlatma çok tavsiye edilmez. Çünkü daha pek araştırma yapılmamıştır. Bazı hastalarda ise beyazlatma işlemi işe yaramaz. Bu yüzden beyazlatma uygulanmadan önce mutlaka iyi bir hekimin tavsiyesi alınmalıdır.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde diş beyazlatma nasıl yapılır? Evde diş beyazlatma yöntemlerinden en çok bilineni ve işe yarayanı karbonattır. Karbonat uygulaması ile kısa zamanda çok iyi sonuçlara ulaşılır. Karbonat çay, kahve ve sigara lekelerini hemen etki eder. Ancak karbonatın sürekli kullanılması diş minesine zarar verir ve dişinizi erken kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle karbonat ile diş beyazlatmasına çok mecburi durumlarda ve çok sık olmayacak şekilde başvurulması gerekir.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mükemmel Kına Gecesinin Püf Noktaları

Mükemmel Kına Gecesinin Püf Noktaları

Kına geceleri ve düğünler evlenecek kişilerin en önemli geceleridir. Bu nedenle en önemli geceleri sorunsuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir