A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Doğru Ayakkabı Nasıl Seçilir? Başlıca Tüyoları Nelerdir ?

Doğru Ayakkabı Nasıl Seçilir? Başlıca Tüyoları Nelerdir ?

Doğru Ayakkabı Nasıl Seçilir?  Başlıca Tüyoları Nelerdir ?

Doğru ayakkabıyı bulmak ve seçmek oldukça önemlidir. Çünkü bizlerin koca gövdesini taşıyan ayaklara dikkat etmez, onları koruyup kollamazsak kısa sürede ayak problemi yaşarız. Bu problem zamanla bele de vurur ve bel fıtığı olma riskimiz artar. Böyle bir durumda da vücudumuzun dengesi bozulur, birçok sağlık problemi beraberinde gelir. Tüm bu sebeplerden ötürü vücudumuz için uygun olan ayakkabıyı seçip, ona göre almalıyız.

Doğru ayakkabıyı seçmek önemlidir tabi ama doğru ayakkabı nasıl seçilir herkes bilmez. Özellikle bayanlar ayakkabının kendi vücutlarına uygun olup olmamasına bakmak yerine daha çok rengine ve modeline bakmaktadırlar. Halbuki bu tarz bir seçim yanlık bir uygulamadır. Çünkü ayakkabı seçimi oldukça önemlidir.

Vücudumuz İçin Doğru Ayakkabı Nasıl Seçilir?

İnsan vücudunu dengede tutan ve tüm ağırlığı üzerinde taşıyan ayakların bakımı oldukça önemlidir. Ona hassas davranmalı, bakımını yapmalı ve ayakkabı seçiminde öncelikle onu düşünmeliyiz. Ayakkabının renginden ve modelinden daha önemli bir şey varsa bu da pek tabii doğru ayakkabıyı seçmektir.

Vücudumuz için doğru ayakkabıyı seçmezsek ayak sağlığımız bu durumdan olumsuz etkilenir ve duruş bozukluğu, diz, kalça ve bel ağrılarına neden olur.

Ayyakkabı Seçimindeki Başlıca Tüyoları Şu Şekilde Sıralayabiliriz:

– Toplu ayakkabılar vücudumuz için yanlış seçimdir doğru ama düz taban ayakkabılar da aynı derecede zararlıdır. Topuklu ayakkabılar düşme riskini ortaya çıkartır bu sebeple de en riskli ayakkabı seçimi bu ayakkabılardır. Fakat düz taban ayakkabılar da kişiye aynı derecede sorun yaratmaktadır.

– Ayakkabı seçiminde ortopedik ayakkabı seçmek çok önemlidir. Ortapedik ayakkabılar kişinin o ayakkabının içinde rahat hareket etmesine ve vücudunun ağırlığının ayağında eşit olarak paylaşılmasına olanak vermektedir.

– Düz taban olmaya neden olduğundan babet ve converse tarzı ayakkabıları giyinmek son derece zararlıdır. Bu ayakkabılar genellikle yer ile temas halindedir ve uzun süre kullanıldığı zamanda kişide düz taban olma riskini ortaya çıkarır. Bu ayakkabılar kullanılsa bile sürekli kullanılmamalıdır.

– Seçtiğimiz ayakkabıların topuk yüksekliği 4-5 santim olmalıdır. En ideal topuk boyu bu boydur. Çünkü düşme riski de düz taban olma riski de ortadan kalkar.

– Ayakkabı numaranızı en uzun parmağa göre alınmalıdır. Ayaklarımız gün içinde şişer ve ayakkabı bize rahatsızlık verebilir. Bu sebeple ayakkabı alırken ölçüsünü en uzun parmağımızın ölçüsüne göre almalıyız.

– Ayakkabı numarası kişinin yaşına bağlı olarak büyüme göstermektedir. Bunu sağlığımız için göz ardı etmemek gerekir.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombiler İle İlgili Merak Edilenler

Kombiler İle İlgili Merak Edilenler

Kombiler evlerin ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilmiş cihazlardır. Uygun bölgelere kurulumu gerçekleştirilebilir. Cam balkona ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir