A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Düşük Yapmış Bir Bayan Nelere Dikkat Etmelidir?

Düşük Yapmış Bir Bayan Nelere Dikkat Etmelidir?

 

Düşük yapmış bir bayanın hamilelik planları var ise mutlaka bir uzmana başvurmalıdır. Düşük yapmak büyük bir sorun değildir. Hamilelikte düşükler yaşanabilir. Ancak tekrarlayan düşükler mutlaka önemsenmelidir. Düşük nedenleri saptanmalıdır ve ona göre sağlık müdahaleleri yapılmalıdır. Düşük yapmış bir bayan nelere dikkat etmelidir?

Egzersiz

Düşük yapan bayanlar bir sonraki gebeliğinde egzersiz yapabilirler ancak bu egzersizler ağır tempoda yapılmamalıdır. Ayrıca kapalı alanda spor yapmak yerine açık alanda spor yapılması daha önemlidir.

Kilo Kontrolü

Düşük yapmış bir bayan nelere dikkat etmelidir denilince akla ilk gelenlerden biri kilo kontrolüdür. Hamilelik boyunca anne adayları kilolarına dikkat etmelidir. Gebelik boyunca 9-12.5 kilo alınması olağandır.

İş Ortamı

Doktorun aksi tavsiyesi yok ise hamilelik dönemince bayanlar çalışabilirler. Ancak çok yorucu ve fiziksel olarak yoğun olan işlere devam etmek erken doğumu yanında getirebilir.

Banyo Yapmak

Hamilelik boyunca banyo yapmakta bir sorun yoktur. Ancak yıkanacağınız su ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde ise banyoda kayıp düşme durumlarına dikkat etmek gerekir. Gebelik boyunca anne adayları kendini zorlamadığı sürece yüzmesinde bir sakınca bulunmaz.

Yolculuk

Hamilelik boyunca yolculuk yapmada süre önemlidir. Kısa yolculukları hamile anne adayları yapabilir. Ancak uzun yolculuklarda anne adayları mutlaka iki saatte bir kısa yürüyüşler yapmalıdır. Hamile bayanlar koltukta rahat olabildiği gibi hatta mümkün ise arkaya yaslanarak yolculuk yapmalıdır. Kemer de çok sıkmayacak biçimde ayarlanmalıdır. Araç çok hızlı gitmemelidir.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mükemmel Kına Gecesinin Püf Noktaları

Mükemmel Kına Gecesinin Püf Noktaları

Kına geceleri ve düğünler evlenecek kişilerin en önemli geceleridir. Bu nedenle en önemli geceleri sorunsuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir