A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Anne ve Çocuk / Gebelik / Düşük Yaptıktan Sonra Yeni Gebelik İçin Ne Kadar Beklenir?

Düşük Yaptıktan Sonra Yeni Gebelik İçin Ne Kadar Beklenir?

Bebekler aile bağlarını sağlamlaştırır, ailenin daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlar. Ancak bazı anne adaylarının gebelikleri düşük ile sonuçlanabilir. Bu durumda anne adayı elbette pes edip depresyona girmemelidir. Ancak düşük yaptıktan sonra yeni gebelik için ne kadar beklenir? Anne adayları düşükten sonra bir süre beklemelidir.

Düşükten Sonra Gebelik İçin 6 Ay Bekleyin

Düşükten sonra gebelik için 6 ay beklemeniz en uygunudur. Ancak bu durumu hekiminiz ile ayrıntılı bir şekilde konuşmanız gerekir. Anneler düşük yaptıktan sonra folik asit depolarının durumu kontrol edilmeli, kan sayımı ve kan tablosuna bakılmalıdır. Çünkü annenin bu değerlerde eksiği olabilir. Bu eksikliklerin mutlaka tamamlanması ve annenin tekrar gebeliğe hazır olması için 6 ayı vardır.

Tekrarlayan Düşükler

Hamilelikte bir kez düşük yaşamak anneyi tedirgin ediyor ve korkuyor. Ancak düşük her hamilelikte olabilir. Eğer birden fazla yani tekrarlayan düşükler meydana geliyorsa bu durumun mutlaka araştırılması gerekir. Günümüz teknolojisinde tekrarlayan düşüklere yönelik tedaviler bulunmaktadır.

35 Yaş Üstü

Düşükler genellikle 35 yaş üstünde görülmektedir. Bebekteki kromozom sayıları düşüğün olmasındaki başlıca sebeplerden birisi oluyor. Düşük 20 yaşın altındaki annelerde de sıklıkla ortaya çıkabiliyor. Çünkü 20 yaş altındaki anneler gebeliğe hazır olmayabiliyor. Gebelik için en uygun anne adayları ise 23-25 olarak araştırmalarda yer alıyor.

Anne adayları düşük yaptıktan sonra yeni gebelik için ne kadar beklenir? Bu konuda görüldüğü gibi en iyi sonucu almak için 6 ay beklenmesi tavsiye edilmektedir. Ancak siz bu durumu mutlaka hekiminiz ile görüşmelisiniz ve birlikte bir karar almalısınız.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İleri Yaş Hamileliği Nedir, Riskleri Nelerdir?

Kadınlar hangi yaşta olursa olsun annelik iç güdüsünü beslemekte ve yaşı geldiği zaman da anne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir