A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Sağlık / E Vitamini Regl Sancılarını Azaltıyor

E Vitamini Regl Sancılarını Azaltıyor

E vitamininin vücuda faydası büyüktür. Bilindiği gibi e vitamini büyük bir antioksidan özelliği bulunmaktadır.  Cildin en sadık dostudur. Gözlere kuvvet sağlayıcı özelliği ile e vitamini oldukça yararlıdır.  Bunun yanı sıra özellikle kadın üreme organlarında etkisini bilmeyen yoktur.   Hemen hemen tüm genç kızların ve kadınların ortak noktası regl günleri oldukça sancılı geçerek adeta kâbus olmaktadır.

Regl sancısı hiç çekmeyen olduğu gibi bu dönemi oldukça sorunlu geçiren kişilerde bulunmaktadır. Araştırmalar neticesinde özellikle genç kızların regl sancısını azaltmasında e vitamini oldukça etkili bir fonksiyon sağlamaktadır. Evet, yanlış duymadınız E Vitamini Regl Sancılarını Azaltıyor. Peki, bu nasıl mümkündür?

Kadının Büyük Hassasiyeti Reglde Devrim

Bilim adamı Peter Bowen- Simpking tarafından yönetilen araştırmada E vitamini kürü sayesinde özellikle genç kızların ağrılarının azaldığı keşfedilmiştir. Buna göre regl öncesinden alınmaya başlayan 200 mg E vitamini, regl başlangıcında da alındığından ağrıların azaldığı sonucuna varılmış.  Bu kadın dünyasında adeta bir devrim niteliğinde bir buluştur. Çünkü birçok kadın regl ağrıları yüzünden günlük hayatını yatakta ağrılar eşliğinde geçirmektedir. Bazı kadınlar çalışmak zorunda olduğundan işlerine gitseler bile bu dönemde verim azalmaktadır.

Regl döneminde ağrılardan oluşan hassasiyet iki katına çıkarak hayatı olumsuz etkilemektedir. İşte bu yüzden E vitamininin bu inanılmaz ağrı kesici niteliği oldukça önemlidir. Özellikle ergenliğe yeni adım atmış genç kızların bu ağrılarla başa çıkmasını oldukça zordur. Bu yüzden hiçbir zararı olmadan E vitamini kürü oldukça sağlıklı olacaktır.

Ağrı Kesicilere Son

E Vitamini Regl Sancılarını Azaltıyor cümlesi pek çok kadın için oldukça rahatlatıcı olduğunu söylemeliyiz. Her ay düzenli olarak çekilen bu ağrıların azalması, hiçbir şey yokmuş gibi hayata devam edebilmek oldukça keyifli olacaktır. E vitamini ayrıca sancıları azalttığı gibi aşırı kanamalarında azalmasına neden olmaktadır. Kadınların regl ağrılarını dindirmek için tıbbi ilaçlara başvurması çok yararlı bir şey değildir.

Sürekli ağrı kesici kullanmak ağrı kesicilere karşı bağışıklık kazandırmaktadır. Bu yüzden belli müddet sonra ağrı kesicilerden verim almak imkânsız hale gelir.  Ayrıca ağrı kesicilerin kullanılması insan vücudunun bir yerini olumlu etkilerden bir yerini de olumsuz etkilediğini söyleyebiliriz. İlaçların yan etkileri sağlığı da olumsuz etkilemektedir.

İngiliz bilim adamlarının E vitamini üzerinde yaptığı araştırmalar halen devam etmektedir.  E vitamininin regl sancılarını azaltması yönünde daha da kesinlik kazandırıcı bulgulara rastlanırsa bu muhteşem E vitamini kürleri tüm eczanelerde kadınların regl dönemleri için satışa sunulabilir.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Selülit Nedir? Nasıl Geçer?

Selülit bir dolaşım bozukluğu problemi göstergesidir.  Deri altında düzensiz ve fazla yağ birikimi nedeniyle oluşur.  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir