A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / El kremi seçerken nelere dikkat etmeli?

El kremi seçerken nelere dikkat etmeli?

El kremi seçerken nelere dikkat etmeli?

Cildinizin havaların etkisiyle, nemsizlikten, soğuklardan veya benzeri etkiler ile kuruması veya nem dengesini koruyamaması gibi bir durum söz konusudur. Bu gibi durumlarda imdadımıza el kremleri yetişir. Onlar sayesinde cildimizin kuruluğu geçer, yeniden nemli ve canlı bir görünüme kavuşur. Tüm bunların yanı sıra soğukta sürülen el kremleri sayesinde ellerinizin buruşması, çatlaması gibi sorunların büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz.

Tüm bunlara değindikten sonra geçelim el kremlerine, el kremi seçerken bence sürekli evde veya bir yerde sabit kalmadığınızı göz önüne alırsanız çantanızda taşımak ve her durum da kullanabilmek için küçük tüplerde satılan çantanızda taşıyabileceğiniz el kremlerini de mutlaka alın.

El-Kremi
El-Kremi

Her cilt tipi ve bu cildin istekleri farklıdır tıpkı kişilerin istekleri gibi. Örneğin iş yerinizde sürekli ellerinizi kullanmanız gerekiyorsa çabuk emilen bir el kremini kullanmanız cildinizin hızlıca kremi emmesine ve tekrar nemlenmesine neden olacaktır. Sizde uzun süre kremin emilmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Çok kuru cilt tipleri için ise yoğun nemlendirme sunan ve derinlemesine etki eden el kremlerini kullanmalısınız. Bu sayede cildinizin ihtiyacı olduğu nemi daha iyi sağlayıp kuruluk hissinden daha çabuk kurtulabilirsiniz. Fakat bu tarz kremler genelde hemen emilmiyor yani birkaç dakika zaman gerekli oluyor haberiniz olsun.

El kremleri
El kremleri

Bir diğer krem tipi de sürüldükten sonra yağlı bir tabaka gibi elinizde bir katman bırakan el kremleri. Bunların tam olarak neden kullanıldığını bilmiyorum, bu yağlı hissi seveni görmedim ama ben bu tarz kremleri genelde uyumadan önce ellerime ve topuklarıma sürüyorum bu sayede sabaha kadar ancak emilmiş oluyor. Yani tüm gece koruma sağlamış oluyorum.

Kısaca el kremi fiyatlarına da değinmek gerekirse ortalama 4-10 TL arasında değişmektedir fiyatları. Ve gayet uygun fiyatlara istediğiniz cilt tipine göre, istediğiniz markada ürün bulabilirsiniz. Ve en güzel yönü neredeyse her yerde satılıyor olmaları.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kış Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kış Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kış makyajı, hem mevsimin tonlarına hem de giyilen kıyafetin tonlarına uygun renk ve görünüme uygun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir