A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Elma Sirkesinin Güzelliğe Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Güzelliğe Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesinin Güzelliğe Faydaları Nelerdir

Güzellik meyvesi olan elmanın sirkesi de güzellik iksiri olarak bilinir. Elma sirkesinin güzelliğe faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bu sıvı elmaların fermantasyonuyla elde edilen, hem salata ve turşularımızı tatlandıran, hem de güzelliğimize güzellik katan doğal bir ilaçtır. Asetik asit ve sitrik asit içerir. Bu da mikrop ve bakterilerin temizliği için birebirdir.

Ev temizliğinizde kimyasal deterjanlar yerine silme suyuna koyacağınız bir miktar elma sirkesi hem yerlerinizin hijyenini sağlayacak hem de derinlemesine temizleyecektir. Bulaşık makinesinde parlatıcı olarak kullanacağınız elma sirkesi, deterjan kimyasallarını etkisiz hale getirmenin yanı sıra bulaşıklarınızı da parlatacaktır. Ancak biz burada daha çok elma sirkesinin güzelliğe faydaları nelerdir? bunun üzerinde duracağız.

Elma sirkesinin güzelliğe faydalarını sıralayalım

  • Doğal antiseptik olan elma sirkesiyle yüzünüzü yıkadığınızda sivilceye neden olan bakterileri öldürür ve  yeni sivilce oluşumunu engellersiniz.
  • Sulandırılarak  içilen elma sirkesi vücut yağlarını yakarak kilo vermenize yardımcı olur. Bir fincan sirkeye karşı iki fincan su ekleyerek tüketin.
  • Elma sirkesini yüzünüze sabah, akşam pamukla kompres yaparak uygulayın. Bu işlem cildinizi hem sıkılaştıracak  hem de  beyazlaştıracaktır. Ayrıca elma sirkesini soğan suyuyla karıştırıp yüzünüze sürdüğünüzde yaşlılık lekelerine iyi gelir.
  • Saça uygulandığında kepek giderici ve saça parlaklık verici özelliği vardır.
  • Ağzınıza elma sirkesiyle gargara yaptığınızda  hem ağzınızdaki bakterileri öldürecek hem de dişlerinizi beyazlatacaktır. Bunu sabahları uyandıktan hemen sonra yapmalısınız.
  • Sulandırılmış elma sirkesiyle vücudunuza masaj yaptığınızda selülitlerinizin zamanla azaldığını göreceksiniz.

Mucize iksir olan elma sirkesinin güzelliğe faydalarını öğrendik. Bu iksiri kendiniz de farklı alanlarda uygulayarak birçok faydasını sizde keşfedebilirsiniz. Ama unutmayın; elma sirkesi yakıcıdır, her zaman sulandırılarak kullanılmalıdır.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombiler İle İlgili Merak Edilenler

Kombiler İle İlgili Merak Edilenler

Kombiler evlerin ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilmiş cihazlardır. Uygun bölgelere kurulumu gerçekleştirilebilir. Cam balkona ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir