A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Makyaj / Fondöten nedir?

Fondöten nedir?

Fondöten nedir?

Fondöten içerisinde renkli pigmenteler ve beyaz bir tozdan meydana gelen kozmetik bir üründür. Hem diğer makyaj ürünleri için çok daha iyi bir zemin hazırlamak için, hem de yüzümüzde tek bir renk tonu elde edebilmek için kullanılır. Fondöten kelime kökeni olarak Fransızca Fond de teint‘den gelmektedir.

Fondöten kullanımı
Fondöten kullanımı

Fondöten

Eskiden sadece yüzümüz için kullanılan fondöten günümüzde kollarımız ve bacaklarımız içinde kullanılmaktadır. Hatta bacak cildimizin yapısı yüzümüzden daha farklı olduğu için bacaklar için bacak fondöteni çıkmıştır. Bu fondöten sayesinde tıpkı yüzümüzdeki gibi tek renk ve daha güzel bir görüntü elde edilmektedir.

Toz ve sıvı olan fondöten çeşitleri mevcuttur. Bunları isteğinize göre ister elinizle, ister fırçanızla, isterseniz de bir sünger yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Fondöten alırken elinizin dış kısmına uygulama yapmanız en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır. Çünkü bilekte veya avuç içindeki renk ve doku sizi yanıltabilir. Ayrıca fondöten alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer kural da cildinizin en fazla 1 veya 2 ton açığını ya da koyusunu tercih edin. Bu sayede yüzünüzde sırıtmayacak ve sizi komik göstermeyecektir.

Fondöten
Fondöten

Fondöten fiyatları ne kadar?

Fondöten fiyatları markadan markaya ve kalitesine göre değişmektedir ortalama 14 TL ile 60 TL arasında. Daha pahalı ürünler mevcut. Bizim verdiğimiz ortalama fiyatlar bu aralıkta ki ürünlerin kullanılabilir olduğu anlaşılması içindir. Örneğin 5 TL gibi bir fiyata fondöten alırsanız bilin ki cildinizi tehlike atıyorsunuzdur ve bu tarz ürünlerin açtığı hasarlardan geri dönüş çok zor olur.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi Göz Şekline Nasıl Makyaj Gider?

Makyajlar kadınların olmazsa olmaz tamamlayıcısıdır. Bir yere giderken kadınların özenerek giydikleri kıyafetleri yine özenerek yaptıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir