A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Biçimleri

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Biçimleri

Göz makyajı denince akla ilk gelen şey eyelinerdır. Fakat göz çevremizi tanımadığımızdan mıdır ya da makyaj kültürümüze yeni yeni girdiğinden midir bilinmez çoğu kadın eyelinerdan istediği sonucu alamamaktadır. Yanlış eyeliner sürme şekli gözü çok büyük ya da çok küçük gösterebilir. Kusurları ortaya çıkarabilir.  Bu nedenle eyeliner sürmeden önce göz şeklini tanımak çok önemli. Göz şekillerine göre eyeliner sürme şekillerini siizn için aşağıda hazırladık. 

Badem Göze Göre Eyeliner Şekilleri 

Neredeyse tüm eyeliner stilleri bu göz tipine yakışacak. Bizim favorimizse klasik kedi bakışlar! Likit eyelinerını ince bir biçimde gözlerinin iç köşelerinden itibaren çekmeye başla, dış köşelere doğru eyeliner çizgini kalınlaştır. Gözlerinin dış köşelerine ulaştığında eyeliner çizgisini hafifçe yukarı çekerek kuyruk kısmını oluştur. 

 

Çukur Göze Göre Eyeliner Şekilleri 

Göz kıvrımının en yüksek noktasından itibaren eyelinerını uygulamaya başla, kirpiklerinin bittiği noktada uygulamayı tamamla. Eğer eyeliner çizgini uzatırsan, bu gözlerinin aşağıya çekilmesine neden olacak; bizim isteğimizse gözlerinin olduğundan daha iri ve daha kalkık görünmesi! 

Düşük Gözkapaklarına Göre Eyeliner Şekilleri 

Düşük göz kapaklarını olduğundan daha kalkık göstermek için, eyelinerının kuyruğunu olabildiğince uzat. Bu şekilde gözlerine maksimum belirginliği vereceksin. 

Büyük Gözlere Göre Eyeliner Şekilleri 

Eğer iri ve yuvarlak gözlerin varsa, eyeliner gözlerinin şeklini anında vurgulayacaktır. Üst kirpik çizgine eyelinerını, hem içte hem dışta aynı kalınlıkta olacak şekilde çek. Aynı şekilde alt kirpik çizginin iç kısmına göz kalemini çekmeyi ise unutma. 

Aşağı doğru duran Gözlere Göre Eyeliner Şekilleri 

Aşağı doğru kıvrılan gözleri aksi bir illüzyon yaratarak daha kalkık gösterebilirsin. Tek yapman gereken, eyelinerının kuyruğunu uzatıp dramatik bir bitiş vermek. Eyelinerını gözün boyunca çektikten sonra, yukarı ve dışa doğru bir efekt vermelisin. 

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Ciltler İçin Maske Önerileri

Yağlı ciltler, diğer cilt tiplerine göre daha çok bakım isterler.  Çünkü yağlı ciltler akne, siyah nokta, açık gözenekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir