A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Kombiler İle İlgili Merak Edilenler

Kombiler İle İlgili Merak Edilenler

Kombiler evlerin ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilmiş cihazlardır. Uygun bölgelere kurulumu gerçekleştirilebilir. Cam balkona ya da plastik camekanla kapatılmış alanlara monte edilebilir. Böylece soğuk hava kaynaklı donma sorununun da meydana gelmesi önlenmiş olur. Öncelik mutlaka havalandırma şartlarının uygunluğu olmalıdır.

Kombilerin kapasiteleri kurulacağı alanın metrekaresine göre belirlenmektedir. Eğer kombi kurulacağı alan 100 metrekare ile 120 metrekare arasındaysa 17 ile 20 bin kcal/h kapasiteli kombiler tercih edilmelidir. Bu kapasite durumu dairelerin büyüklüğüne ve genişliğine göre değişmektedir. Örneğin; yakıtta tasarruf sağladığı bilinen yoğuşmalı kombiler 120 metrekarenin altındaki dairelerde kullanıma uygun değildir. Enerji tasarrufunu arttırması beklenirken aksi bir durum meydana getirebilir. Bu nedenle mutlaka bir uzmana danışarak kombi seçimi yapılmalıdır.

Kombiler İle İlgili Merak Edilenler
Kombiler İle İlgili Merak Edilenler

Kombilerin Kullanımı Nasıldır Ve Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Kombilerle ilgili ne çok merak edilen kombilerin ömürleridir. Kombilerin kullanılma süresi her cihazda olduğu gibi kullanım şekline göre değişmektedir. Ömrü uzatılmak istenilen kombilere mutlaka düzenli olarak uzman bir ekip tarafından bakım yapılmalıdır. Düzenli olarak bakımı yapılan kombiler, bakımı yapılmayan kombilere göre daha uzun ömürlü performans sergilerler. Yine de standartlar ve prosedürler dikkate alındığında kombiler için belirtilen kullanım süresi 15 yıldır.

Kombiler ile ilgili merak edilen önemli bir konu da kombilerin kullanım şeklidir. Elektronik cihazlar olmalarından dolayı ilk kullanacak kişilere kombiler oldukça karmaşık gelmektedir. Aslında bu cihazların kullanımı oldukça basittir. Ayar düğmelerinde genellikle yaz ve kış ayarları sembollerle belirtilmiştir. Mevsime göre, kombiler üzerindeki semboller düğme yardımıyla seçilerek ideal ayarlar kombi tarafından otomatik olarak gerçekleşir. Yani yazın yaz konumu kışın da kış konumu kolay bir şekilde ayarlanabilir.

Kombi Cihazı Arızalandığında Neler Yapılmalı?

Düzenli bakımı yapılmayan kombiler bazı arızalara neden olabilir. Kombi arızalandığında genellikle üzerindeki arıza düğmesi sinyal vermektedir. Bu durum fark edildiğinde ilk olarak dairede gaz, elektrik arızası var mı ya da kombilerin su devrinde yükselme ya da düşme var mı diye bakılmalıdır. Dairede gazın suyun ya da elektriğin olmaması kombinin çalışmamasını sağlar. Özellikle de gaz yok ise kombi kesinlikle çalışmaz. Sular kesik ise içinde bulunan su kadar çalışır. Elektrik olmadığında da çalışma sergilemez. Dairede gaz var ise kombi su basıncına bakılmalı düşük ise su basılmalıdır. Eğer böyle durumlar söz konusu değilse ve arıza devam ediyorsa mutlaka profesyonel bir kombi servisinden yardım alınmalıdır.

 

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jüpiterin burçlara etkisi

Jüpiter’in Burçlar Üzerindeki Etkisi

Jüpiter 8 Kasım 2018 akşamı Yay burcuna geçiş yaptı. Jüpiter 3 Aralık 2019’a kadar Yay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir