A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Yaşam / Ofis Ağrılarını Azaltmak İçin 7 Altın Öneri

Ofis Ağrılarını Azaltmak İçin 7 Altın Öneri

Masa başında 10-11 saat çalışmak insanları yorar. Ama günümüzde insanlar bilgisayara, eve, ofise ve arabaya saatlerce bağlı kalmak zorundadır. İnsanlar eve, ofise ve başka yerlere yürüyerek değil arabayla, otobüsle gitmek zorunda kalıyor. İnsanlar saatlerce masa başında oturuyor ve bu yüzden ofis ağrıları zaman zaman dayanılmaz bir hal alıyor. İnsanların çoğu zaman spor aktivitelerine bile ayıracak zamanı kalmıyor. Bu da insanların sağlığını daha kötü etkiliyor. Ofis ağrılarını azaltmak için 7 altın öneri sizin sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Ofis Ağrılarını Azaltmak İçin Neler Yapılabilir?

Ofis ağrılarını azaltmak için 7 altın öneri ile kendinizi daha iyi hissedin. Çalışır iken fırsat bulduğunuzca yürüyüş modası verin. Masa başında düzgün bir şekilde oturun. Klavyeyi ve mauseyi bilek destekli kullanın. Ayrıca stres ağrılarına dikkat edin.

Bilgisayar Önünüzde Yer Almalı

Bilgisayarınız tam önünüzde yer almalıdır. Yan dönerek bilgisayarın ekranını görmeye çabalamamalısınız. Bilgisayarınızın ekranının üçte biri göz hizasında olmalıdır. Yani kafanızı eğerek ya da kaldırarak değil direk baktığınızda görmek istediğinizi görmelisiniz. Dirseklerinizde 90 derecelikten öte bir kıvrılma oluşmasın.

Bilekli Mouse Ve Klavye Tercih Edin

Bilekli mouse ve klavye tercih etmeye dikkat edin. Ayrıca bileklerinizi yukarıya doğru çok kaldırarak kullanmayın, ağrıya sızıya neden olabilir.

Telefon Kullanımı

Masa başında iken telefonunuz çaldığında telefonu baş ve boyun bölgesinde sıkıştırıp kullanmayın. Bu durum da çeşitli ağrılara neden olabilir.

Stres Ağrılarına Dikkat!

Stres ağrılarına özellikle dikkat edin. Ofis ağrılarından kurtulmak için stres ağrılarını önemsemeniz gerekmektedir. Stres adrenalin hormonunun salgısına neden olur ve bu da insanlar için kötü bir durumdur. Böyle bir durumda kaslarınız sert ve kasılı olur ve sertleşip katılaşır.

Fırsat Buldukça Hareket Edin

Fırsat buldukça hareket edin. Yürüyün. Çay alın ve bir iki adım atın.

Düzenli Spor Yapın

Düzenli spor yapmak çok önemlidir. Çeşitli spor alanlarına yönelerek ofis ağrılarından kurtulun.

Yürüyüş ve Yüzme

Yürüyüş yapmak ofis ağrılarından kurtulmak için çok önemlidir. Bu yüzden sık sık yürüyüş yapın. Arabanızı uzağa park edin. Otobüs ve dolmuş kullanıyor iseniz bir durak önce inin. Yüzme ise sırt ağrılarına çok iyi geliyor. Ofis çalışanları mutlaka yüzmeye gitmelidir.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Birol Önderoğlu: Bayramda tatlıyı abartmayın

Ünlü diyetisyen ve yaşam koçu Dr. Birol Önderoğlu, bayram için uyardı. Ramazan boyunca kısıtlı yemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir