A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri
Her bayanın en kusursuz aksesuarı hiç şüphesiz kusursuz görünen saçlarıdır. Bu yüzden biz hanımlar saçlarımıza oldukça fazla özen gösterir ve onları sergilemekten asla vazgeçmeyiz. Bazılarımız kısa saç severken, bazı hanımlar uzun saç şekillerini daha fazla sevmektedir. Fakat bazen genetik olarak, bazen stres ve benzeri hastalıklar yüzünden, bazen bir kuaför hatası veya bizim bir anlık hevesimiz yüzünden saçlarımızı kestirebiliyor ya da kaybedebiliyoruz. Bu gibi durumlarda saçlarımızın hemen uzamasını istiyoruz. İşte bu yüzden bu yazımız da saç uzatma yöntemleri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.


Saçlarınızı uzatmanın birkaç farklı yöntemi mevcut bunlardan bazıları doğal saç bakım malzemeleri veya saç kürleri kullanarak yapılmaktadır. Diğer bir saç uzatma yöntemi sayılan saç aksesuarlarını kullanarak yapılmaktadır. Şimdi detaylıca anlatalım.

Saç uzatma yöntemleri
Saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma yöntemlerinin başında doğal saç bakım yağları ve saçları besleyen, hızlı uzamasını sağlayan şampuanlar yer almaktadır. Bu ürünleri kişisel bakım malzemeleri satan rossmann, gratis, watsons veya marketlerin kozmetik ürünler satan bölümlerinde bulabilirsiniz. Bu ürünleri düzenli kullanarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamakla kalmaz, daha güçlü ve canlı görünmesini de sağlayabilirsiniz. Şimdi böyle bahsedince yazı biraz salt kaldı biraz da örneklerle açıklamak gerekirse gratiste satılan LEE STAFFORD markasının saç uzatma veya hızlı saç uzatma özelliği bulunan ürünü mevcut, bir diğer saç besleyici ve uzamasını sağlayan ürün de panten’in saç yağları veya schwarzkopf gliss serisinde bulunan ürünlerde bu anlamda etkili. Daha sayamadığımız bu şekilde saç uzamasına etki eden ürünler mevcut bunları bu tarz ürünleri satan yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Şampuan olarak da bioxin veya bioblas gibi ürünler zayıf saçlarınızın güçlenmesine ve saç dökülmesine karşı etkili bu şekilde de saçlarınızın hızlı uzaması mümkün.

Saç uzatma yöntemleri
Saç uzatma yöntemleri

Bir diğer saç uzatma yöntemi de evde kolayca hazırlaya bileceğiniz saç uzatma maskeleri. Bu maskeler genelde evde bulunan ürünler ile kolayca hazırlanan ve çok kolay bir şekilde saçlarınıza uygulayabileceğiniz tariflerdir. Bu tarz evde saç uzatma yöntemlerini deneyecekseniz bizden sizlere ilk öneri hemen sonuç beklemeyin. Evet, bu tarz yöntemler uzun süre devam edildiğin de ve saçlarınıza iyi baktığınızda etki gösteren ve uzamasını sağlayan yöntemlerdir. Örneğin zeytinyağı saçlarınızın beslenmesine ve uzamasına yardımcı olur haftada 1 veya 2 kez saçlarınıza zeytin yağı sürüp 15-20 dakika öylece beklemeniz ve sonra yıkamanız saçlarınız için oldukça etkili olacaktır. Diğer bir ürün de badem yağı. Badem yağını bu üründe saçlarınızın hızla uzamasına ve beslenmesine yardımcı olur bunu yumurta akı veya zeytinyağı ile karıştırarak da saçlarınıza uygulayabilirsiniz.
http://www.kadinbilgiportali.com/sac-uzatan-maske.html
Gelelim saç aksesuarlarına bunlar ile saçlarınızı birkaç saat içerisinde, hatta birkaç dakika içerisinde istediğiniz boyutta uzatmanız mümkün. Saç çıt çıtları, saç kaynağı veya takma saçlar ile saçlarınızı hızlıca istediğiniz boyutlar da uzatabilirsiniz. Elbette kendi saçınız gibi olmaz ama saçlarınız uzayınca nasıl görünecek bunu bu şekilde hızlıca öğrenebilirsiniz veya bir düğün, eğlence veya benzeri bir organizasyon için saçlarınızı bu şekilde uzatarak birbirinden farklı modeller de şekillendirebilirsiniz.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mükemmel Kına Gecesinin Püf Noktaları

Mükemmel Kına Gecesinin Püf Noktaları

Kına geceleri ve düğünler evlenecek kişilerin en önemli geceleridir. Bu nedenle en önemli geceleri sorunsuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir