A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Diyet / Sebze ve Meyveler Zayıflatır mı?

Sebze ve Meyveler Zayıflatır mı?

Sağlık açısından oldukça önemli olan sebze ve meyvelerin, zayıflatıcı etkisi de bulunmaktadır. Bu yazımızda, sebze ve meyveler zayıflatır mı sorusunun yanıtını örneklerle bulacaksınız.

Havuç suyu: İçerisinde bol miktarda A vitamini içeren havuç, aynı zamanda yara ve iltihapların iyileşmesini sağlamaktadır. Havucu bütün olarak tüketebileceğiniz gibi, havucun suyunu çıkartarak da içebilirsiniz. Her durumda da havucun, kan yapıcı ve kuvvet verici etkisinden faydalanabilirsiniz. Mide ve bağırsak kanamalarını da engelleyen bu sebzenin, doyurucu etkisinin de olduğunu belirtmek isterim.

Kivi: C vitamini deposu olan kivi, enfeksiyonlara karşı iyi bir savaşçıdır. Aynı zamanda bir porsiyon kivi iyi bir ara öğündür.

Armut: Böbrekler için oldukça faydalı olan armut, kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur. Bu şifalı meyve; sakinleştirici etkisiyle zihni açıp, yorgunluğu gideriyor. Kansızlığa ve kabızlığa iyi gelen armudu, sofralarınızdan eksik etmeyin.

Elma: Yararları saymakla bitmeyen elmanın, kan şekerini kontrol altına aldığı, baş ağrılarını giderdiği, bağırsak parazitlerini düşürdüğü, mide hastalıklarına iyi geldiği, kalp ve karaciğer kanserini önlemede etkili olduğu bilinmektedir. Elma tok tutucu yönü ile diyet yapanların bir numaralı meyvesidir.

Domates: Şifa deposu olan domates, bağışıklık sitemini güçlendiren en kuvvetli sebzedir. Özellikle domates suyunun zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır.

Ananas Suyu: Dünya starlarının bile zayıflamak için ananas suyunu kullandığını biliyor musunuz? Yağ yakıcı, idrar söktürücü, vücudu toksinlerden arındırıcı etkiye sahip olan ananas suyunu, menünüzden eksik etmeyin.

Maydanoz Suyu: Maydanoz yağ yakıcı etkisinden dolayı zayıflamaya yardımcı olur.

Kereviz suyu: Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan kereviz, aynı zamanda bünyenin temizlenmesini ve yenilenmesini sağlar.

Tek başına sebze ile zayıflama ya da meyve ile zayıflama mümkün değildir. Özetle, sebze ve meyveler zayıflatır mı sorusuna vereceğimiz yanıt, sağlıklı beslemenin yanına, sebze ve meyve kürlerini ekleyebilirsiniz.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aronia faydaları

Aronia Bitki Extratı Faydaları Nelerdir?

Aronia bitki extratı çeşitlerini aromalandırmak için de kullanılır. Aronia bitkisi içerisinde pek çok yararlı bileşen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir