A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Diyet / Aronia İle Sağlıklı Zayıflama Mümkün

Aronia İle Sağlıklı Zayıflama Mümkün

Kilo problemi neredeyse her kadının derdidir. Kilo almamak ya da ya hızlı kilo vermek ve sağlıklı zayıflamak herkesin hayali. Kilo vermek için en uygun yöntem uzman bir diyetisyen eşliğinde spor yaparak zayıflamak olsa da bu süreçte içilen çaylar dahi çok önemli. Aronia meyvesi bu nedenle uzmanlar tarafından da tercih edilen bir besindir.

Rus yaban mersini içerisindeki güçlü antioksidanlar ve vitaminler sayesinde vücudu temizler, cildi arındırır ve sağlıklı kilo verme sürecine katkı sağlar. Oldukça sağlıklı olan Aronia hem pişirilerek hem de çiğ olarak tüketilebilen bir meyvedir. Yemeklere ve salatalara rahatlıkla katılabilir. Fakat tadı biraz acı olduğundan dolayı olgun olan Aronya meyveleri tercih edilmesi daha uygundur. Yine de kilo kontrolü ya da sağlıklı zayıflama amacıyla Aroniya meyvesinin en çok çay olarak tüketimi tercih edilmektedir. Faydaları geç fark edilen ve Türkiye’de kullanımı henüz yeni yeni yangınlaşan Aronya, Kuzey Amerika ve Rusya gibi ülkelerde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu ülkelerde genellikle kuru meyve ya da şurup olarak tüketilen bu bitkiden elde edilen şurup oldukça yoğun kıvamlıdır. Bu nedenle Aronia meyvesinden elde edilen şurup suyla sulandırılır veya çaya, elma suyu, ayva suyu ya da diğer meyve sularına karıştırılarak içilir. Türkiye’de ise diyetisyenler genellikle hastalarına bu meyveyi çay olarak tüketmelerini öneriyorlar.

Rus Yaban Mersini Aronia Ne İşe Yarar?

Aroniya’nın kilo kontrolü ve sağlıklı zayıflamada ki etkisi keşfedildiğinden beri neredeyse herkes zayıflamak için son zamanlarda Aronia meyvesine ve içerisinde Aroniya olan ürünler kullanmaya etkilerini görmeye başladı. Aronya, hem zayıflamaya yardımcı oluyor, hem mideyi koruyor hem de antioksidan özelliği ile cildi genç tutuyor ve yaşlanmayı önlüyor. Son yüzyılın neredeyse en büyük bitki keşiflerinden biri olan bu bitki neredeyse her derde deva niteliğinde.

İşte Aronia Meyvesi’nin Diğer Faydaları

 • Antioksidan etkisi yaratarak yaşlanmayı yavaşlatır.
 • Kanser hastalarının iyileşmesine büyük katkı sağlar.
 • Kalp-damar hastalıkları üzerinde iyileştirici etkisi vardır.
 • Parkinson hastalığı tedavisinde kullanılmakta.
 • Bronşit ve benzeri kronik hastalıkları iyileştirebilmekte.
 • Böcekler, mantar, bakteriler ve virüslerden koruması bilinen Aronia faydalarındandır.
 • Mide ülserine karşı koruyucu etkisi vardır.
 • Karaciğer rahatsızlığı olanlar için şifa kaynağıdır.
 • Gribe karşı korur ve gribe yakalanma ihtimalini düşürür.
 • Radyasyon zehirlenmesi tedavisi için kullanılan bir meyvedir.
 • Safra kesesi rahatsızlıklarına iyi gelir.

Kaynak: https://pharmarosso.com/

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diyet Yapmadan Fit Kalın!

Fit kalmanın sırrı her zaman harika genler ya da hızlı bir metabolizmaya sahip olmak değildir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir