A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Diyet / Aronia Bitki Extratı Faydaları Nelerdir?

Aronia Bitki Extratı Faydaları Nelerdir?

Aronia bitki extratı çeşitlerini aromalandırmak için de kullanılır. Aronia bitkisi içerisinde pek çok yararlı bileşen olan bir bitkidir. Yetiştirildiği toplumlarda genellikle süper meyve ya da bin bir derde deva meyve olarak adlandırılır. Son dönemin en popüler meyveleri arasında yer alan Aronia sağlıktan gıdaya kadar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Aronia bitki extratı etken madde olarak Aronia özütü ile yapılmaktadır. Fakat içerisinde ekstra olarak kullanılan yardımcı maddeler sayesinde etkileri daha fazla artmaktadır.

Aronia Bitki Extratı Nedir?

Aronia bitki extratı içeriğindeki aktif bileşenler sayesinde zayıflamaya ve yağ yakımına yardımcı bir üründür. Özellikle kilo problemi olan insanlar tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Aronia bitki extrat içerisinde zayıflamaya yardımcı olan chitosan ve kişniş bitkileri de yer alır. Çayın etken maddesi Aronia’dır. Aronia zayıflama konusunda aynı familyada bulunduğu mor renkli meyvelere göre çok daha fazla etkilidir. Chitosan ve kişniş ise Aronia bitki extrat içerisinde hem Aronia’nın etkisini arttırmak hem de zayıflamayı hızlandırmak için kullanılmıştır. Zayıflamaya yardımcı olan bu bitkiler yağları parçalayarak yağlanmanın azalmasına yardımcı olurlar. Düzenli kullanımda sağlıklı beslenme ve egzersizle desteklendiğinde, yağ kaybında gözle görülür sonuçlar verir.

Aronia Bitki Extratı İçerisinde Bulunan Diğer Bitkiler Ne İşe Yarar?

Aronia bitki extratı içerisinde kullanılan bitkiler içerisinde en çok dikkat çekenleri chitosan ve kişniştir. Çay içerisinde bulunan çeşitli bitkilerin özütlerine bakıldığında yağ yakımına ve zayıflamaya yardımcı olarak en çok etki eden bitkiler bu iki bitkidir. Peki chitosan ve kişniş Aronia bitki extratı içerisinde nasıl etki sağlar?

Chitosan: Bu bitkinin en çok dikkat eden özelliği yağ yakımını azaltıcı özelliğidir. Chitosan’ın içerisindeki bileşenlerin verdiği etki ile cildin bazı hücrelerinin yenilenmesi sağlanır. Böylece dejenere olmuş hücreler yenilenerek yağ yakımını da hızlandırır. Aronia bitki extratı içerisinde kullanılan Chitosan’ın kötü kolesterolü(LDL) düşürmeye yardımcı olabileceğini gösteren araştırmalar da vardır. Chitosan kabuklu deniz hayvanlarının (yengeç,vb) kabuklarından elde edilen doğal bir liftir. Bu lifi ayrıcalıklı kılan kendi ağırlığının 12 kat fazlası kadar yağ bağlama kapasitesine sahip olmasıdır. Benzer özellikli liflerle karşılaştırıldığında vücuttan 5-10 kat fazla yağ atılımını gerçekleştirildiği görülmüştür. Bu da Aronia bitki extratı mucizesinin nereden geldiğini açıklar niteliktedir.

Kişniş: Güçlü bir antioksidan özelliği taşıyan kişniş, kanserden kalp hastalıklarına kadar pek çok ciddi hastalığın tedavisinde doğal bir seçenek olarak varlığını korumaktadır.  Kişniş zayıflama üzerinde kullanıldığında hem cildi ve hücreleri tazeleyen antioksidan özelliğiyle hem de sindirim sistemine katkısıyla etkili olmaktadır. Kilo problemi yaşayan insanların büyük çoğunluğunda sindirim problemi de meydana gelmektedir. Kişniş bitkisi çay olarak tüketildiğinde sindirim sorunlarına birebirdir. Bu nedenle Aronia bitki extratı içerisinde kişniş kullanılarak sindirimi rahatlatması ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olması amaçlanmıştır.

Aronia siyah çay tıpkı meyvesinde olduğu gibi kilo kontrolü ya da zayıflamak isteyen herkesin en büyük yardımcılarından biridir. İçeriğindeki maddeler sayesinde oldukça kısa bir sürede ve tamamen sağlıklı bir şekilde istenilen sonucun alınmasını sağlar.

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diyet Yapmadan Fit Kalın!

Fit kalmanın sırrı her zaman harika genler ya da hızlı bir metabolizmaya sahip olmak değildir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir