A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Fal Dünyası / Ay Düğümü Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Ay Düğümü Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Ay düğümü astrolojide, kişinin genel hayatı ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğini gösteren bir kavramdır. İnsanın hayatta başına gelebilecek zorlukların neler olduğunu ortaya çıkarır da diyebiliriz.Teknik olarak Ay Düğümleri, Dünya’nın yörüngesi ile Ay’ın yörüngesinin kesiştiği noktaları gösterir diyebiliriz.

Ay Düğümü bucu, Kuzey Ay Düğümü burcu ve Güney Ay Düğümü burcu olarak ikiye ayrılır. Kuzey Ay Düğümü burcu, bireyin benimsemesi gereken karakteristik özellikle gösterir. Kuzey Ay Düğümünün evi ise, hayatta insanın başına gelecek sınavların genellikle hangi alanlarda karşısına çıkacağını gösterir. Güney Ay Düğümü burcu ve Güney Ay Düğümü’nün evi ise bireyin, sahip olduğu ve kendisinde açıkça görülen karakteristik özellikleri, güçlü olduğu yönlerini gösterir.

Güney Ay Düğümü Ne Anlama Gelir?

Güney Ay Düğümü, şuandaki bizi biz yapan özelliklerdir. Geçmişimizden ya da geçmişte var olan hayatlardan günümüze kadar bizimle beraber gelen; yetenekler, ruhsal kazanımlar, yükler, güçlü yönler, karakteristik özellikler, kısır döngüler, problemler ve her türlü alışkanlıkların tamamı Güney Ay Düğümü tarafından bize anlatılır.

Kuzey Ay Düğümü Ne Anlama Gelir?

Kuzey Ay Düğümü ise, hayatımızı nasıl kontrol edebileceğimizi bize gösterir. Hayatımızın sahibin biz olduğumuzu ve içimizde, derinlerde bir yerde sakladığımız hatta kendimizin bile bilmediği yönlerimizi bize anlatarak yol gösterir. Ruhsal ve duygusal engelleri aşmanın yollarını, benimsememiz ve kazanmamız gereken yeni davranışsal özellikleri, ruhsal özellikleri, bizi karmaşadan uzak tutacak yönlerimizi bize anlatan burcumuz Kuzey Ay Düğümü burcumuzdur. Kuzey düğümü, bugün ve geleceğinizin olası hikayesini biz anlatan kısımdır diyebiliriz.

Ay Düğümü Burçları Karakteri Nasıl Etkiler?

Doğu astrolojisi, ay burçlarını daha önce benimsemiş ve önemini fark etmiştir.Doğu astrolojisinde ay düğümü burçları bir ejderhanın başı ve kuyruğu olarak tanımlanırlar. Onlara göre Güney Düğüm ejderhanın kuyruğunu temsil ederken, Kuzey Düğüm ise ejderhanın başını temsil eder. Ay düğümü burçlarının bir döngüsü 18 yıl sürer.

Ay Düğümü, ruhun pusulası olarak kabul edilir. Kişi kazanmak ve ilerlemek için ejderhanın başını, geçmişe bağlı, negatif duyguların etkisinde, düşünce ve inanç kalıpları ile yaşayarak geçmiş ruhsal kazanımların ödüllerini alabilmek için ise ejderhanın kuyruğunu takip etmelidir. Ay Düğümleri ile herkes kendi ruhunun amacını, amacına uygun ruhsal rotasını, ilerlemek ve gelişmek için gereken yönlerini öğrenerek hayatını yeniden planlayabilir.

Doğum haritalarında Ay Düğümleri karşılıklarını bilmek, ruha ve ruhun kadersel olarak ilerlemesinde önemli bir bilinç ve farkındalık yaratır. Aşağıdaki haritamızdan Ay Düğümü burcunuzu öğrenerek ruhunuzun yol haritasına bakabilirsiniz.

Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü burçlarının karaktere etkisi ve burçların nasıl bir yol izleyeceğine dair ipuçları bir sonraki yazımızda detaylı şekilde yer alacak. Ay Düğümü burçlarınızın karakterinize etkisini ve daha iyi bir hayat yaşamak adına nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenmek için bir sonraki yazımızı okuyunuz…

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitamin Deposu Meyve Ve Sebzeler

Vitamin ve mineraller insanın yapı taşlarıdır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek fark etmeden bütün herkesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir