A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Daha Beyaz Dişlere Sahip Olmanın 5 Kolay Yolu

Daha Beyaz Dişlere Sahip Olmanın 5 Kolay Yolu

Daha Beyaz Dişlere Sahip Olmanın 5 Kolay Yolu

Dişler çeşitli nedenlerden dolayı sararır. Bazı genetik faktörlerin yanı sıra çok fazla çay, kahve tüketimi de dişlerin sararmasına neden olur. Dişlerinizi günde üç kez iyice fırçaladığınızda daha temiz dişlere sahip olabilirsiniz, ancak daha beyaz dişlere sahip olmanın 5 kolay yolu ile diş fırçalamayla beyazlaşmayan dişlerinizi bembeyaz yapabilir ve hayalinizdeki beyaz gülüşlere kavuşabilirsiniz.

Aşağıda sıralayacağımız daha beyaz dişlere sahip olmanın 5 kolay yolu ile size uygun olanı zaman kaybetmeden uygulayın ve sonucunu kendi gözlerinizle görün.

Daha beyaz dişlere sahip olmanın 5 yolunu şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Elma Sirkesi

Sabahları elma sirkesiyle gargara yapın ardından diş macununuzla dişlerinizi iyice fırçalayın. Elma sirkesi gece boyu ağzınızda biriken bakterileri öldürmenin yanı sıra daha sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

  1.   Çilek Ve Karbonat

Çilek dişleri beyazlatma özelliğine sahiptir. İsterseniz çileği direkt çiğneyerek yiyin, dilerseniz çatalla ezip püre haline getirerek  yavaş ve yuvarlak hareketlerle dişlerinize uygulayın. Ayrıca çilek püresine biraz karbonat ekleyerek etkisini artırabilirsiniz. Ancak bu işlemi sık yapmayın.

 

  1.  Limon Ve karbonat

Limon ve karbonatı karıştırarak  daha önceden fırçalamış olduğunuz dişlerinize parmağınızla uygulayın ve 2 dakika bekletin ardından ağzınızı durulayın. Bu gibi işlemlerden sonra diş etlerinize zeytinyağı masajı yapın.

  1.  Ceviz Kabuğu

Taze cevizin yeşil kabuğunu dişlerinize sürerek bembeyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Bu etkili ve zararsız bir yöntemdir ancak cevizin yeşil kabuğu dişlerinizi beyazlatırken dudak ve çevresini kına gibi boyar. Bu işlemi yaparken çok dikkatli olmalısınız.

  1.  Misvak

Her sabah uyandığınızda ve gün içinde sık sık dişlerinizi misvaklayın. Misvak hem dişlerinizin hijyenini sağlayarak sizi diş hastalıklarından koruyacak, hem de zamanla kalıcı bir beyazlığa sahip olmasını sağlayacaktır. Yalnız misvağınızın temizliğine dikkat etmelisiniz.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitamin Deposu Meyve Ve Sebzeler

Vitamin ve mineraller insanın yapı taşlarıdır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek fark etmeden bütün herkesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir