A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Sağlık / Diş Tedavisinde Zirkonyum Kaplama

Diş Tedavisinde Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum bir metal türüdür. Çok sert bir yapıya sahiptir. Bazı özelliğinden dolayı beyaz ve şeffaf bir metaldir. İşlenmesi zor bir metal olduğu için sanayide ve diğer alanlarda (teknolojide) içerisinde kullanılmıyor. Yaklaşık 5 yıl kadar önce porselen krom köprülerin alt yapısı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

İmplant uygulamasında denemeler devam etmektedir.Bir çok özelliğinden dolayı popülaritesi giderek artmaktadır. Zirkonyum kaplama diş estetiği açısından doğal dişe en yakın görünüme sahiptir. Metal alt yapılı protez dişlerin yerine, ışığı geçirgenliğinden ve de doğal görünümü bakımından zirkonyum kaplama dişler tercih edilmektedir. İki tür zirkonya mevcuttur; biri yüksek yarı saydam diğeri katı. Yeme içme basıncının daha düşük olduğu ön dişlerde yarı saydam tercih edilir, diğer katı zirkonya ise basınca dayanıklılığı sayesinde arka dişlerde de kullanımı oldukça rahattır. Estetik açıdan ve fonksiyonel açısından çok doğru bir sonuç elde etmiş olursunuz. Zirkonyum kaplama dişin bakımına ekstra gayret göstermeye gerek yoktur, dişlerinizi normal bir şekilde temizlemeniz yeterli olacaktır. Çok uzun yıllar zirkonyum kaplamanın rengi kararmadan,gri çizgiler oluşmadan, diş etlerinize baskı yapmadan doğal görüntüsüyle kendi dişlerinizden ayırt edilemeyecek görüntüde kalır.

Zirkonyum kaplamayı kimler tercih eder?

16-17 yaşını geçmiş her hasta için uygundur. Zirkonyum diş kaplaması; dişleri çarpık, kırılmış,deforme olmuş veya farklı sebeplerden dolayı problem yaşayan hastalar tarafından tercih edilen bir uygulamadır.Görsel kalitesi ve kullanım rahatlığı açısından zirkonyum kaplama fiyatları metal kaplamalara göre yüksek olabilir fakat hiç bir sorun yaşamak istemiyorsanız dişlerinize yatırım yapmanız çok yerinde bir karar olacaktır. Ortalama fiyatları değişmekle beraber bir adet zirkonyum kaplama fiyatı 400 TL’den başlamaktadır. Ömür boyu rahat etmek için gözden çıkarılacak bir rakam gibi gözüküyor.Porselen kaplama ile karşılaştırıldığında zirkonyumu tercih sebebi gayet fazladır. Karşınızdaki insanların dişlerinizin doğallığından şüphe etmeden rahatça gülebilirsiniz. Hiçbir yan etkisi olmayan Zirkonyum kaplama bilgisayarlı CNC makinalarında neredeyse sıfır hatayla laboratuvar ortamında dişinize en uygun şekilde yapılmaktadır.

  • Metale karşı alerjisi olanlar gönül rahatlığıyla yaptırabilirler.
  • Diş eti hastalıkları zirkonyum kaplamada görülmez
  • Yüzeyinde mikroorganizma az barındığı için hijyeniktir
  • Diğer metal kaplamalarda görülen diş eti morlukları veya kararmalar zirkonyum kaplamada olmaz
  • Sıcak soğuk hassasiyeti yaşamazsınız
  • Ağzınızda metal tadı bırakmaz

 

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diyet Yapmadan Fit Kalın!

Fit kalmanın sırrı her zaman harika genler ya da hızlı bir metabolizmaya sahip olmak değildir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir