A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Diyet / Diyet listeleri

Diyet listeleri

Diyet listeleri

Merhaba hanımlar, sitemizde birbirinden farklı malzemeler ile birbirinden farklı mevsimlerde, bazen vücut yapınıza veya kilo vermek istediğiniz bölgenize yönelik pek çok diyet listeleri bulunmaktadır. Bu diyet listelerine sitemizde yer alan ‘’diyet’’ kategorisinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Örneğin aşağıya birkaç basit diyet listesi ekleyelim.

http://www.kadinbilgiportali.com/yag-yakici-diyet.html

http://www.kadinbilgiportali.com/scarsdale-diyeti.html

www.kadinbilgiportali.com/hollywood-diyeti-yag-yakici-diyet.html

Peki, hangi diyeti ne zaman yapmalıyım?

Eğer bir diyet listesi seçip diyet yapmaya ve kilo vermeye başlayacaksanız bizce ilk kural, bunun için kendinizi hazır hissetmelisiniz ve diyet yapmak için istekli olmalısınız. Çünkü araştırmalara göre isteksizce başlanılan diyet programları bir süre sonra zorlaşmaya başladığı için bireylerin hemen sıkılıp diyetten erkenden vazgeçtiklerini gösteriyor. Bu yüzden bir diyete başlayacaksanız önce bunun için kendinizi hazır hissedeceksiniz ve azimle sonuca ulaşa kadar devam edeceksiniz.

Diyet listesi
Diyet listesi

Gelelim diyet listelerine, bir diyet listesi bulup buna başlamak bizce sorumsuzluk. Çünkü diyet yapmadan önce bir doktorun yani diyetisyenin sizi görüp belirli testlerden sonra size en uygun diyet listesini hazırlayıp vermesi gerekir. Ama diyetisyene gitmek istemiyorsanız ve sunduğumuz diyet listeleri ile zayıflamak istiyorsanız bu sizin kararınızdır, bize de bu konuda kararınıza saygı duymak düşer. Ama sakın unutmayın diyet programları bünyenize uygun gelmeyip ağır gelebilir. Bu gibi durumlarda bir süre sonra diyet programınızı değiştirmeniz ve daha hafif bir diyet programına başlamanız bünyeniz için daha olumlu olacaktır. Belki yavaş yavaş zayıflayacaksınız ama en azından sağlıklı zayıflamış olacaksınız.

Diyete şu zaman veya bu zaman başlayın diye bir zaman koymamız saçma ama! İstediğiniz bir kilo ve bu kiloya inmek için bir zaman diliminiz varsa bu zaman dilimine gelmeden birkaç ay önceden diyete başlamanız en doğru hareket olacaktır.

Diyet
Diyet

Şöyle açıklayalım misal yazın deniz kenarına gitmeyi düşünüyorsanız ve fazla kilolarınızdan yakınıyorsanız yaz gelmeden 2-3 ay önceden diyet listesinden size en uygun diyet programını seçip uygulamaya başlamanız vaktinde zayıflamanızı sağlayacaktır. Yani yaz ayına girip tatile gitmenize 2 hafta kala hadi hemen diyete başlayıp şu fazla 5-10 kg kurtulayım demek tamamen ütopik bir hayalden daha fazlası değildir.

Çünkü diyete başladığınız anda vücudunuz yetersiz beslenmeye başladığınızı düşünerek hemen savunma mekanizmasına geçerek zayıflamanıza engel olamaya çalışacaktır. Bu yüzdendir ki hangi diyete başlarsanız başlayın ilk 2 haftası zor ve kilo vermesi oldukça yavaş geçen haflardır. Daha sonra vücudunuz alıştıkça düzenli kilo verme işlemi başlayacaktır.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

XG-FIT Aronia Thermo Çay Nedir?

XG-FIT Aronia Thermo Nedir?

XG-FIT Aronia Thermo zayıflamaya yardımcı bitkisel bir üründür. Güzellik ve sağlıklı yaşam özellikle kadınların her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir