A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Anne ve Çocuk / Gebelik / Düşüğe Karşı Alınabilecek Belli Başlı Tedbirler Nelerdir?

Düşüğe Karşı Alınabilecek Belli Başlı Tedbirler Nelerdir?

Düşük korkusu hamile olan anne adayları için korkulu rüyadır. Düşük nedir? Düşük fetüsün yirminci hafta öncesinde herhangi bir sebepten dolayı vücuttan atılmasıdır. Düşüğe karşı alınacak belli başlı tedbirler nelerdir?

Kadın Doğum Uzmanının Kontrolü

Anne adayları gebe kaldığını öğrendikten sonra mutlaka kadın doğum uzmanına başvurmalıdır. Anne adayları hamilelikleri boyunca kadın doğum uzmanı ile bebeğin ve annenin durumunu takip etmelidir. Böylece gebelikte sorun oluşur ise hemen müdahale edilir. Düşüklerde genellikle kanama oluşur. Düşüklerin yüzde sekseni genellikle hamileliğin ilk üç ayında oluşur.

Düşük Türleri

Birçok düşük türü vardır. Bunlar engellenemeyen düşük, anembryonik düşük, tamamlanmamış düşük, tekrarlayan düşük, tamamlanmış düşük ve missed düşüktür.

Hamilelikte Düşük Nedenleri

Yirminci haftadan önceki düşüklerin sebepleri kromozom anormalliklerinden kaynaklanır. Kromozom anormalliği kromozom sayısının 46 değil de 47 olmasıyla oluşur. Bazı durumlarda ise kromozom sayısı 46 olması gerekir iken 45 olur. Bunun dışında yaş faktörü, kürtaj olma, hormonal sebepler ve aşırı kafein madde tüketilmesi gibi durumlar da düşük nedenleridir. Peki düşüğe karşı alınabilecek belli başlı tedbirler nelerdir?

Neler yapılabilir?

Düşüğe karşı alınabilecek belli başlı faktörler nelerdir? Eğer daha önceden anne adayı düşük yapmış ise ikinci hamileliğinde mutlaka doktor ile birlikte önlemler alınması gerekmektedir. Hamilelikte kanama olması durumunda mutlaka doktora başvurulmalıdır. Ağrı olması durumunda da mutlaka doktora başvurulmalıdır. Ayrıca yorucu egzersizlerden uzak durulmalıdır ve cinsel hayata da dikkat edilmelidir.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Doğum Nedir, Nasıl Olur?

Bebeğin doğum kanalı yolu ile dünyaya gelmesine normal doğum denir. Normal doğum nedir, nasıl olur? Normal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir