A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Ezber Bozan 2020 Makyaj Trendleri!

Ezber Bozan 2020 Makyaj Trendleri!

Her dönem biraz daha değişen makyaj trendleri bu yılda bambaşka bir yöne evriliyor. 2020 yılında her şeyde olduğu gibi makyaj da doğallığa dönüyor. Yeni yılın girmesi ile makyajda başlayan bu değişim bu seneye en çok damgasını vuran değişimler arasında yer alıyor. Görünüşe göre 2020, soft görünümün, abartıdan uzak cilt tonlarının ve sadeliğin ön plana çıktığı bir yıl olacak.

Makyajda doğallığın trend olduğu bu yıl, hafif ışıltılar ve göze çarpmayan renk tonlarını daha sık göreceğiz. 2020 için makyajsız makyaj görüntüsünün hakim olduğu yıl demek doğru bir söylem olacaktır. Doğallığın hakim olduğu yeni makyaj trendinde yeni ürünler, yeni renk tonları ve yeni makyaj teknikleri de hayatımıza girecek. Kolay uygulunan ve su bazlı formüllerin karşımıza çıkacağı bu yıl için en çok tercih edilecek olan makyaj trendlerini sizin için derledik.

Dağınık Kaşlar Geri Dönüyor!
İnce ve kalem gibi düz kaşların yerini bu yıl dağının kaşlar alıyor. Maskaralar ve kaş kalemleri ile kolayca elde edilebilen tüy tarama ve dağınık kaşlar, 2020’nin makyaj portföyünde doğallığı vurgulayan en önemli makyaj trendi oluyor.

Aydınlatıcıları İlk Sıraya Alalım!
Yeni yılda yeni makyaj tekniklerinin hayatımıza gireceğini yazımızın başında belirtmiştik. Senenin daha ilk günlerinde hayatımıza giren makyaj tekniği, aydınlatıcıların baz olarak kullanılması oluyor. Bu yıl, likit aydınlatıcılar elmacık kemiklerine, buruna ve alına sürüldükten sonra fondöten uygulanıyor. Bu yeni teknik ile 2020 yılı makyajlarında daha doğal ve daha parlak bir cilt görünümü ortaya çıkacak!

Su Bazlı Fondötenler Karşımıza Çıkıyor!
2020’nin makyaj masamızda yapacağı bir diğer değişiklikte su bazlı fondötenlerin, bilinen fondötenlerin yerini alacağı. Doğal yüz makyajının en önemli parçası olan su bazlı fondötenler için yer açmamız gerekiyor. Şu anda kullanılan fondötenlere göre daha hafif formüllere sahip olan su bazlı fondötenler, yeni yılın en sevilen parçası olacak. Cilt tonunu eşitlerken aynı zamanda ışıltı da verecek olan bu fondötenler kalın bir katman yerine ince bir yapı sunuyorlar.

Göz Farında Lila Tonları Hakimiyet Kuracak!
Geçtiğimiz yıldan 2020’ye taşınan çok fazla makyaj trendi olmasa da ışıltılı ve renkli göz farları bu sene de makyajların olmazsa olmazları arasında yer alacak diyebiliriz. Bu yıl morlar ve lilalar ön plana çıkarak günlük makyajlara romantik ve renkli bir hava katacak.

Dudaklarda Parlaklığa Merhaba Deyin!
Son dönemlerde hakim olan mat ruj trendi, 2020 ile yerini daha parlak ve ışıltılı dudaklara bırakıyor. Renkli ya da renksiz fark etmeksizin rujun tonu ne olursa olsun ışıltısı göz dolduracak. Özellikle doğal makyajın olmazsa olmazı olan toprak ve nude tonları, ışıl ışıl halleri ile dudaklarda cama benzeyen bir görüntü oluşturacak.

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitamin Deposu Meyve Ve Sebzeler

Vitamin ve mineraller insanın yapı taşlarıdır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek fark etmeden bütün herkesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir