A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Düğünde Yeni Trend: Bohem Modası

Düğünde Yeni Trend: Bohem Modası

Son yıllarda gelin adaylarının öncelikli tercihi zarafet, özgünlük ve farklılıkları içinde bulunduran boho model gelinlikler ve aksesuarlar. Bir döneme damgasını vuran kabarık, prenses model gelinliklerden ziyade sadelik ve doğallıktan ödün vermeyen, özgür ruhu ve özgünlüğü yansıtan gelinlikler revaçta.


Tüm dünyaya yayılan boho tarzı, ayakkabıdan gelin çiçeğine ve aksesuarlara kadar bu sezonda da gelinlerin gözdesi olmaya aday. Boho stilinin temelini oluşturan doğal renkler, hacim ve konfor kombinasyonu gelinlik modellerinde de ön plana çıkıyor. Gelinliğin tamamlayıcısı olan takılar, saç aksesuarları, kemer gibi malzemelerde de boho stili gelinlerin ilk tercihleri arasında.
Boho, bohem kelimesinden gelir.  Bohem model gelinlikler vintage, gypsy ve hippi tarzı birbirleriyle harmanlayarak özgürlüğün, doğallığın ve şıklığın ifadesini yakalamaya çalışıyor. 

Vintage ve etnik özellikler taşıyan objeleri içinde barındıran, kişisel dokunuşlara imkan sağlayan bohem konsepti, sıradanlığı sevmeyen ve farklılık arayan gelinlerin ideal tercihi oluyor. Örgü ve dantel gibi birbirinden farklı dokular taşıyan gelinliklere keten, ipek, kadife, deri gibi kumaşlar da eşlik ediyor. Beyazın dışında pastel tonlarında rahatlıkla kullanılabileceği gelinliklerde bolca fırfır görmek de mümkün. Taze çiçeklerle tamamlanan gelinlik modellerinde, etnik çizgiler, avangart modeller ve yaratıcı fikirler, gelinleri daha romantik ve zarif gösteriyor. Kır ve kumsal düğünlerinde doğal çiçekler ile yapılmış bir taçla süslenen saçlar, gelinliğin adeta tamamlayıcısı.  

Kumsal düğünlerinde boho stilini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Basit kesim etekler, doğal ve ince kumaşlar hareket alanınızı oldukça genişletir ayrıca ayakkabı kullanıp kullanmamanız da tamamen sizin tercihinizdedir. 

Boho stilinde genellikle gelinliğin tamamlayıcısı olarak dolgu ya da kalın topuklu ayakkabılar tercih ediliyor. Kumsal düğünlerinde ise düz tabanlı, etnik ya da vintage obje ve motiflerle süslenmiş şık bir ayakkabı gelinliğin tamamlayıcısı olabilir. Düğün konseptini oluştururken seçilen boho tarzı, yalnızca gelinliği değil; gelin buketi, mekan seçimi, davetiye tercihi ve düğün pastası gibi pek çok unsuru da içinde barındırıyor. 

Gelinliğiniz, doğru tercih edilmiş bir buket çiçekle bambaşka bir havaya bürünecektir. Sezonun moda gelin çiçekleri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Bir gelinin en önemli aksesuarlarından biri gelin buketidir. Seçtiğiniz gelinliğiniz ne kadar göz alıcı ve tarzınıza uygun olsa da şıklığınızın tamamlayıcısı gelin buketiniz olacaktır. Yapay çiçekler bir döneme damgasını vurmuş olsa da son dönemlerde taze ya da kurutulmuş çiçeklerden tasarlanan gelin buketleri ön planda. 

Düğünde Yeni Trend: Bohem Modası
Düğünde Yeni Trend: Bohem Modası

Size Uygun Olabilecek Gelin Buketi Seçenekleri 

1- Pastel Renkler
Gelinliğinize de uyuyorsa, romantik düğünlerde öne çıkan pastel renkli çiçeklerle tasarlanmış bir buket sizin için en uygunu olacaktır. Aynı zamanda kış düğünlerinde de pastel renkler ideal bir tercihtir. 

2- Canlı ve Işıltılı Bir Gelinlik
Tercihiniz hareketli, canlı ve ışıltılı bir gelinlik ise çiçekleriniz de en az gelinliğiniz kadar sizi yansıtmalıdır. Canlı, renkli çiçeklerle oluşturulmuş bir buket gelinliğinizi tamamlayacaktır.
 

3- Renkli ve Özgür Bir Gelin
Renkli, özgür ve farklı bir gelin olmak istiyorsanız o zaman gelin buketiniz de rengarenk ve kurutulmuş çiçeklerden oluşabilir. Ayrıca buketinizde istediğiniz her tonu kullanmanız ona ayrı bir özgünlük katmanızı sağlayacaktır. 

4- Bohem Modası
Düğün konseptiniz ve gelinliğinizde bohem modasını mı takip ediyorsunuz? O halde vintage ve gipsy tarzı içinde barındıran, özgürlüğün ve doğallığın tanımı, eski ve yeniyi birleştiren gelin buketleri  tam size göre. Seçtiğiniz bohem tarzı gelin buketiniz ile saradanlıktan uzaklaşacaksınız. 

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitamin Deposu Meyve Ve Sebzeler

Vitamin ve mineraller insanın yapı taşlarıdır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek fark etmeden bütün herkesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir