A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Güzelleşmenin Yeni Yolu: Bitkisel Yağlar

Güzelleşmenin Yeni Yolu: Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağlar, hem güzel görünmek hem de doğal ürün kullanmak isteyen kadınların son dönemlerde en sık tercih ettiği ürünlerdir. Eski dönemlerden beri güzelliğine önem veren kadınlar, çeşitli bitki özlerinin yağlarını kullanarak güzelliklerine güzellik katıyor.

Farklı farklı cilt tipleri olduğu gibi her cilt tipine uygun bitkisel yağ da mevcut. Güzelleşme amacıyla bitkisel yağ kullanımında en önemli konu cilt tipini belirleyerek cilt tipine uygun yağı seçmektir. Uygun bitkisel yağlar ile cilt kaybettiği nem dengesine kavuşarak kuru görünümü kaybeder. Akne ve sivilce oluşumu engellenir ve yok edilir. Kuruluk ve dökülme gibi cilt problemleri de ortadan kalkar. Cildi güzelleştirirken aynı zamanda saç ve beden sağlığına da iyi gelen bitki özlü yağlardan en popüler olanlarını sizin için bu yazımızda derledik. İşte birçok kadının güzellik sırrı olan en popüler organik yağlar.

Acı Badem Yağı: Cildi gevşeten ve cilt gerginliğini azaltan yağ çeşididir. Masaj yağı olarak da kullanılan acı badem yağı, cilt dostu ve iyi bir cilt bakım yağıdır. Haricen cilde masaj yapılarak kullanılır.

Jojoba Yağı: Cildi yumuşatır, çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır. Kuru ciltleri nemlendirir. Akneleri giderir. Kuru ve kırık saçları besler, parlaklık verir. Saç şekillendirici olarak kullanılmaktadır. Hem saç hem de cilt için kullanılan jojoba yağı, saçlara friksiyon yöntemiyle; cilde masaj yapılarak kullanılabilir.

Mersin Yağı: Cilde parlaklık verir. Ergenlik sivilceleri ve yağlı ciltler için kullanılır. Antiseptik etkisi nedeniyle ciltteki yaraları tedavi ederek ortadan kaldırır. Haricen cilde masaj yapılarak kullanılır.

Papatya Yağı: Papatya yağı da hem cilt hem de saç problemlerinin giderilmesinde etkili olarak kullanılan bir yağdır. Özellikle, hassas ciltler için kullanımı uygundur. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Akne tedavisinde kullanılır. Saç dökülmesi ve saç bakımı için faydalı bir üründür. Haricen cilde ve saç derisine masaj yaparak uygulanır.

Sarımsak Yağı: Sarımsak yağı özellikle saç dökülmesi ve saç kıranda problemlerinde kullanılmaktadır. Uçucu bir yağdır. Dahilen yarım fincan suya 3-4 damla damlatılarak günde 3 defa içilebilir. Haricen cilde masaj yapılarak kullanılır.

Ada çayı Yağ: Ada çayı yağı antiseptik bir yağdır. Yani iyileştirici bir etkisi vardır ve ciltteki yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Cildi temizlerken aynı zamanda da bakım yaparak cildin ihtiyacı olan nemi verir. Dahilen uygulanabileceği gibi haricen de yaralı ya da sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulanır.

Çörek otu Yağ: Çörek otu yağı, saç problemlerinde ve cilt problemlerinde etkili sonuçlar verir. Saç dökülmesi ve kepek oluşumu problemini ortadan kaldırır. Aynı zamanda Çörek otu yağı cilde masaj yaparak uygulandığında cildin kuruluğunu yok ederek kırışıklık görünümü de azaltır.

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitamin Deposu Meyve Ve Sebzeler

Vitamin ve mineraller insanın yapı taşlarıdır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek fark etmeden bütün herkesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir