A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Hangi Göz Şekline Nasıl Makyaj Gider?

Hangi Göz Şekline Nasıl Makyaj Gider?

Makyajlar kadınların olmazsa olmaz tamamlayıcısıdır. Bir yere giderken kadınların özenerek giydikleri kıyafetleri yine özenerek yaptıkları makyajlar tamamlar. Fakat yüz tipine ya da göz şekline uygun yapılmamış makyajlar ne kadar özenilerek yapılmış olsa da kötü bir görüntüye sebep olabilir. Özellikle göz makyajı makyajın en önemli kısmıdır. Bu nedenle göz makyajı yaparken çok daha dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir. Göz şekline uygun yapılmayan göz makyajı gözleri olduğundan küçük ya da basıl göstermeye neden olabilir. Her göz şekline uygulanması gereken farklı püf noktalar vardır. Göz şekillerini ve uygun makyaj modellerini öğrenmek istiyorsanız işte önerilerimiz…

Birbirine Yakın Gözler: Eğer birbirine yakın gözlere sahipseniz, göz pınarlarına açık renk far göz dışına ise daha koyu tonlar uygulamalısınız. Ayrıca farı dışarı doğru çekik şekilde sürmek bu tip göz şekline sahip kişilerde önerilen bir yöntemdir.

Birbirine Uzak Gözler: Gözleri birbirinden uzak kişiler, göz kapaklarının iç kısmına koyu renk kalem ya da far uygulayarak gözlerinde güzel bir görüntü yakalayabilirler. Gözleri birbirine daha yakın göstermek için ise açık renk far uygulayabilirler.

Çekik Gözler: Çekik gözlü kişilerin yapacağı işlem diğer tüm göz tiplerine sahip kişilere göre çok daha basit. Kirpik diplerini boyayıp bu boyayı smoky tarzı dağıtmaları ideal göz makyajlarını yapmaları ve gözlerini olduğundan daha büyük göstermeleri için yeterli.

Düşük Göz Kapaklılar: Düşük göz kapağına sahip kişiler, gözün dış kenarlarını hafifçe yukarı doğru çekik gösterecek tarzda makyaj yapmalıdırlar. Kaş altları çok aydınlatılmamalı ve göz kenarları da koyu yapılmalıdır. Göz ucuyla kaşlar arasında bir çizgi olduğu farz edilmeli ve far sürerken bu çizgiden aşağı düşürülmeden sürülmelidir.

Öne Çıkık Gözler: Öne çıkık göz yapısı en ideal göz yapısıdır. Bu göz tipinde yapılması gereken orta ve koyu renklerde farlar tercih etmektir. Simli ve parlak ürünler ise asla tercih edilmemelidir. Kalın eyeliner ve kalın sürülen kalem de bu gözleri olduğundan güzel gösterecektir.

Yukarı Çekik Gözler: Far göz kapağı dışına çıkmayacak şekilde sürülmelidir. Far orta kısma sürülmelidir ki gözler olduğundan yuvarlak gözüksün.

Badem Gözler: Badem göz şekli göz makyaj artistlerinin en beğendiği göz şeklidir. Bu göz şekline nasıl makyaj yapılırsa yapılsın çok yakışmaktadır.

 

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitalizma kozmetik

Vitalizma Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünleri İle Tanışın!

Vitalizma kozmetik, kozmetik sektöründe üretim yapan bir firmadır. Vitalizma tarafından uzun yıllardır üretimi yapılan kozmetik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir