A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Kış Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kış Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kış makyajı, hem mevsimin tonlarına hem de giyilen kıyafetin tonlarına uygun renk ve görünüme uygun olmalıdır. Kış makyajı dendiğinde gözün önünde ilk olarak bordo ve kırmızı rujla süslenmiş dudaklar gelmektedir. Pürüzsüz bir ten ve kuyruklu eyeliner ile kış havasına uygun dumanlı bir makyaj tercih edilmektedir. Kış makyajında da en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntı, makyajın ilk başta ten rengine uygun tonlarda seçilmiş olmasıdır. Kış makyajında yaz makyajından farklı olarak, cildin kusurlarını örtmek amacıyla en uygun kapatıcı ile kusurların üzerini örtmekte ve cildi ten makyajına hazırlamaktadır.

Gözaltı morluklarını kapatmak, cilt kusurlarını kapatırken ilk dikkat edilmesi gereken noktadır. Turuncu ya da mora yakın kapatıcılar ile gizlendiğinde doğal bir görünüm meydana gelir. Gözaltı morlukları kapatıldıktan sonra pürüzsüz bir ten için yapılacak olan ten makyajına başlanabilir. Kış makyajı temalı bir ten makyajı yaparken, su bazlı fondöten ve krem allıklar tercih edilmelidir. Bu sayede cildin nem dengesi korunmuş olur. Bu makyajın olmazsa olmazı ise koyu renkli rujlardır. Bordo, koyu kırmızı, vişneçürüğü, gülkurusu ve kahverengi tonları bu mevsimin en çok tercih edilen ruj tonlarıdır.

Daha dikkat çekici ve büyüleyici bir göz görüntüsüne sahip olmak için göz makyajı yaparken mutlaka koyu renk hatta siyah rimel kullanılmalıdır. Siyah rimel ve eyeliner birleştiğinde gözlerde iri bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Kış makyajının diğer makyajlardan farkı ise cildi kurutmadan, kolay akmayan bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede cildiniz pul pul olmaz ve hasta bir görünümden uzak oldukça sağlıklı ve canlı görünmenizi sağlar.

Kış Makyajının Artıları ve Eksileri Nelerdir?

  • Pudrasız olduğu için gözenekleri çok fazla kapatmaz.
  • Su bazlı ürünler kullanıldığı için cildi kurutmaz.
  • Yaz makyajına nazaran daha örtücü olacağı için cilt kusurlarının hiç birini göstermez ve buna rağmen oldukça doğaldır.
  • Oldukça iddialı olduğu için dikkat çekicidir. Bu anlamda fazla dikkat çekici olmak isteyenlere göre değildir.

Soğuk kış günlerinde cildinizi makyaja alıştırmak ve soğuğun zararlı etkilerinden korumak için ilk yapmanız gereken cildinizi mutlaka nemlendirmek. Bilinenin aksine yağlı ciltler de nemlendirilmek ister. Özellikle yağ formüllü kremlerden uzak durarak jel ve su bazlı kremleri kullanmak yağlı ciltler için en idealidir. Bunun yanı sıra kuru ciltli kişiler için doğal yağları da önerebiliriz. Örneğin argan yağı, hindistancevizi yağı ve buğday yağı gibi. Karma yapılı ciltler de tıpkı yağlı ciltler gibi jel formüllü kremler ile ciltlerini günde iki defa nemlendirmeliler.

Cildi çatlayan aşırı kuru yapılı kişiler için ise mutlaka doktor tavsiyesi ile alınan ekstra yoğun formüllü kremler bulunmakta. Neme doymayan cilt doğal olarak üzerine uygulanacak makyajı emmez ve bu yüzden de yapılan tüm uygulamalar en fazla iki saat içerisinde akar. Ayrıca nemlendirilmeyen cilt üzerinde uygulanan kış makyajı pul pul görüneceği için yapmanın bir anlamı da olmaz. Bu yüzden özellikle cildi gece neme doyurmak çok önemlidir. Çünkü gündüz nemlendirilen cilt pek çok koşuldan dolayı kirlenebilir fakat gece bu durum çok daha az olacağı için cilt daha çok nemlenir ve dinlenir.

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitalizma kozmetik

Vitalizma Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünleri İle Tanışın!

Vitalizma kozmetik, kozmetik sektöründe üretim yapan bir firmadır. Vitalizma tarafından uzun yıllardır üretimi yapılan kozmetik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir