A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Diyet / Patates Suyu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Patates Suyu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Ülkemizde yıllık 6 milyon ton patates üretiliyor. İç Anadolu bölgesi en çok patates üretilen bölgemiz.  Bu bölgede en çok patates Niğde ve Nevşehir’de üretiliyor. Tabi bu zenginliğimiz sonucunda, sofralarımızda en çok yer alan yemeklerden biride patates yemekleri oluyor haliyle. Patates  bünyesinde  bol miktarda C vitamini , potasyum, kalsiyum ve lif bulundurur. Bu özelliklerinden dolayı kızartması dışında yapıldığı her şekliyle faydalı bir besindir.

Patatesin yeni keşfedilen bir özelliği var ki kilo  vermeye yardımcı olması. Bu size tuhaf gelebilir. Çünkü kilo alamayan insanlara bol haşlanmış patates tüketmeleri tavsiye edilirken; kilo veremeyen insanlara da çiğ patates suyu diyeti önerilmiştir. Peki patates suyu diyeti nedir, nasıl yapılır ?

Patates Suyu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Çiğ patatesin suyu çıkarılarak elde edilen patates suyu; karaciğeri temizler, vücudun PH dengesini sağlar ve vücuddaki toksitlerin atılmasına yardımcı olarak kilo vermenizi hızlandırır. Manavdan taze patates alın (taze olması şarttır), güzelce yıkayın ve katı meyve sıkacağınızda suyunu çıkarın. Dilerseniz patatesi kabuğuyla birlikte rendeleyerek elinizle sıkıp suyunu çıkarabilirsiniz. Daha sonra bu suyu sabahları aç karına kahvaltıdan yarım saat önce  bir su bardağı için.

Etkisini hızlandırmak istiyorsanız akşam yemeklerinden yarım saat önce de içebilirsiniz. Bunu iki hafta yapın üçüncü hafta bırakın dördüncü hafta tekrar başlayın. Böylece iki haftada bir bırakın.  Bu diyeti yaparken fazla yağlı ve işlenmiş gıdalardan uzak durun ayrıca egzersizle de diyetinizi destekleyin. Böylece hem fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız, hem de sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

XG-FIT Aronia Thermo Çay Nedir?

XG-FIT Aronia Thermo Nedir?

XG-FIT Aronia Thermo zayıflamaya yardımcı bitkisel bir üründür. Güzellik ve sağlıklı yaşam özellikle kadınların her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir