A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Saç çıkaran bitkiler nelerdir?

Saç çıkaran bitkiler nelerdir?

Saç çıkaran bitkiler nelerdir?

Doğa bize ihtiyacımız olan her türlü materyali en güzel biçimde ve hiç esirgemeden sunmaktadır. Yeter ki biz neyin, nerede olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilelim. Doğada bulunan ve bazılarını günlük hayatta bolca tükettiğimiz pek çok bitki aslında saçlarımız için oldukça faydalı. Bazıları saçların daha hızlı uzamasına neden olurken, bazıları saçlarınızın yeniden çıkmasını, daha dayanıklı olmasını, parlak ve canlı görünmesini sağlıyor. İşte o mucize bitkileri sizler için sıraladık ve bazı basit malzemeler ile evde hazırlayabileceğiniz saç çıkaran kürler sunuyoruz size umarım beğenirsiniz.

Saç çıkaran bitkiler
Saç çıkaran bitkiler

Saç çıkaran bitkiler

  • Isırgan otu
  • Meryemana dikeni
  • Sarımsak
  • Ginkgo
  • Hindistan cevizi

Ayrıca yağ olarak ele alırsak

  • Badem yağı
  • Zeytinyağı
  • Argan yağı
  • Biberiye yağı

Gibi bitkilerin ve yağların tamamı saçlarınızın yeniden çıkmasına, dökülmesinin durmasına, daha güçlü ve dayanıklı olmasına yardım eder. Daha bu ve buna benzer pek çok saç sorunu için bu bitkiler ve yağlar günümüzde oldukça sık kullanılır.

Saç çıkartan yağlar
Saç çıkartan yağlar

Peki, bu saç çıkaran bitkiler nasıl kullanılır?

Öncelikle bitkiler ile başlamak gerekirse, yukarıda yer alan bitkilerden bir kaçının nasıl kullanılacağını sizlere kısa kısa anlatalım. Bu bitkilerden çoğu aşağıda yer alan saç çıkaran yağlar ile birlikte karıştırılarak hazırlanan kürler de daha çok etki gösterir ve genelde onlarla beraber kullanılır. Ama bir kaçı tek başına da kullanılabilir. Örneğin ısırgan otu; bu bitkiyi bir kap içerisinde birazcık haşladıktan sonra soğumaya bırakın biraz ılıdıktan sonra kafa derinize suyu ile beraber bitkiyi yayın ve bu şekilde kafanızı bir havlu ile sarıp 10 dakika kadar bekleyin ve daha sonra kafanızı ve saçlarınızı yıkayın. Bu şekilde haftada 3 kez yaparak 5 hafta devam edin etkisini göreceksiniz.

Geçelim bir diğer saç çıkaran bitki olan Hindistan cevizine. Hindistan cevizini açın ve suyunu bir bardağa alın daha sonra Hindistan cevizinin iç kısmını yani yenen kısmından da bir parça çıkararak rendeleyin suyunun içine ve bu karışımı kafanıza güzelce uygulayın daha sonra 10-15 dakika bu şekilde bekleyin. Bu işlemi haftada 2 kez yapmak suretiyle 6 hafta yapın etkisini yine göreceksinizdir.

Geçelim yağların nasıl kullanıldığına. Yağların hepsi saçlarınız için oldukça faydalıdır, bu yüzden herhangi bir ayrım yapmayacağız. Bu yağlardan bulabileceğiniz bir kaçını bir kap içerisinde eşit miktarda karıştırdıktan sonra, kafa derinize güzelce sürün ve 15-20 dakika bu şekilde bekleyin ve kafanızı güzelce yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez olmak kaydıyla 5-6 hafta uygulamanız sayesinde saçlarınız üzerine etkisini gözle rahatlıkla görebileceksiniz.

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitamin Deposu Meyve Ve Sebzeler

Vitamin ve mineraller insanın yapı taşlarıdır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek fark etmeden bütün herkesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir