A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Saç rengi kadınların çoğu zaman seçmekte en zorlandıkları konudur. Ten rengine uygun saç rengi bulmak bazen oldukça zorlaşır. Doğru rengi ararken saça uygulanan işlemler ise saçı ne yazık ki yıpratır ve soldurur. Bu nedenle saç rengi değiştirmek bir kadın için en önemli konulardan biridir. Saça uygulanana saç açma işlemleri, kullanılan malzemeler, yapılan işlemler her zaman saçı ve kadınları yıpratan işlemler olmuşlardır.

Kadınlar, saç rengi değiştirirken sadece görüntülerinde bir değişiklik olsun isterler. Daha açık tonlarda ya da daha koyu tonlarda bir renk mi olacağına ise çok zor karar verirler. Saç rengini değiştirmek çok eğlenceli ve iyi hissettiren bir uygulama iken, hangi renk olacağına karar vermek oldukça zahmetli ve zorlu bir süreçtir. Bu konuyla ilgili en önemli soru ise ‘’Ten rengime en uygun renk hangisi?’’

Bir dizide ya da bir filmde beğendiğimiz aktristin saç rengi maalesef ten rengimize her zaman uymaz. Bunun nedeni ise cilt tonunun farklı olmasıdır. Üstelik makyajlı halini görmeye alışık olduğumuz ünlülerin de cilt tonunda ne yazık ki yanılmış olabiliriz. Bu nedenle istediğimiz renge karar verirken ekstra dikkatli olmamız gerekmektedir.

Cilt Tonun Sıcak Mı Yoksa Soğuk Mu?

Öncelikle cilt tonu rengini belirlemek gerekmektedir. Cilt tonu sıcak kişiler buğday tenli ya da esmer olarak adlandırılan kişilerdir. Cilt tonu soğuk kişiler ise açık tenli ya da beyaz tenli olarak adlandırılan kişilerdir.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi
Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Sıcak Cilt Renkleri

Buğday Ten: Buğday tenli kişiler, saç boyarken en geniş renk yelpazesine sahip kişilerdir. Çikolata, kahve tonları, koyu kestane tonları ve kumral tonların tamamı bu cilt tonuna uyan renklerdir. Bu tonlar, cilt ile uyumlu olacağı için ten renginin güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Esmer Ten: Esmer tenli kişilerin yaptığı en büyük hata saçlarını açık renklere boyamaktır. Her ne kadar kişi kendini nasıl mutlu ediyorsa o rengi tercih etmelidir dense de esmer tene sahip kişilerin koyu renk saçları tercih etmeleri ten renklerine daha uygun olacaktır. Siyahın ve kahverenginin tüm tonları ve bazı kızıl tonları esmer tenliler için uygundur.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi
Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Soğuk Cilt Renkleri

Beyaz Ten: Tıpkı buğday tenliler gibi beyaz tenlilerinde renk skalası oldukça geniştir. Neredeyse tüm saç renkleri bu ten rengine uygundur. En çok uyan renkler ise; bakır, çikolata kahvesi ve kızıl tonlarıdır.

Pembe Ten: Sarı saç sevenler için ideal ten rengidir. Sarı saçın açık ve koyu olmaksızın bütün tonları bu ten rengine sahip kişilere uyumludur.

 

Hakkında serhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitalizma kozmetik

Vitalizma Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünleri İle Tanışın!

Vitalizma kozmetik, kozmetik sektöründe üretim yapan bir firmadır. Vitalizma tarafından uzun yıllardır üretimi yapılan kozmetik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir