A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Moda / Çanta / Toptan Okul Çantası Nasıl Olmalı

Toptan Okul Çantası Nasıl Olmalı

Toptan okul çantası her ne kadar basit bir eşya gibi dursa da omurga sağlığı açısından oldukça önemli bir eşyadır. Okul çağındaki çocuklar neredeyse her gün 10-12 kilo ağırlığa varan çantalar taşımaktalar. Bu çantalar nedeniyle çocuklar ileriki yaşlarda bel ve boyun fıtığı rahatsızlığına sahip olabilirler. Toptan okul çantası satın alırken ortopedik yapılı çantalar almaya özen gösterilmelidir.  

Toptan okul çantası satın alırken iki omuz askılı çanta alınmalıdır. Yükün ağırlık merkezini tek bir omza yüklemeyen çantalar sağlık açısından daha kullanışlı olmaktadırlar. Sağlığa uygun şekilde takılan ve kullanılan toptan okul çantaları, çocukları yürürken öne eğecek şekilde ayarlanmamalıdır. Yürürken çocuğu öne eğecek şekilde bir görüntüye neden olan çantalar çocuk sağlığı için kullanışlı çantalar değillerdir. Sağlığa uygun ve kullanışlı toptan okul çantalarının sahip olması gereken bazı kriterler vardır.

İdeal toptan okul çantası için gerekli kriterler şöyle sıralanabilir.

  • Hafif malzemelerden üretilmiş çantalar olmalı.
  • Yumuşak destek maddeli bel destek pedi olmalı.
  • 5’er santim genişliğinde 2 adet omuz askısı olmalı
  • Çantada 1’den fazla ve farklı taraflarda bölme bulunmalı.
  • Kalça ve leğen kemiği sarılarak çantanın yükünü omuzdan alan toptan okul çantalar tercih edilmeli.
  • Mümkünse tekerlekli çantalar tercih edilmeli. Tekerlekli çantalar omza ve bele yük vermediği için sağlık açısından daha kullanışlı çantalardır.
  • Omuz ve bel askıları yükün bel bölgesi kısmına geleceği şekilde ayarlanabilir çantalar tercih edilmeli.
  • Toptan okul çantalarında bulunan bel pedinin, bel oyuntusuna denk geleceği yerde bulunmasına dikkat edilmeli

Hakkında Kadın

Web sitemiz olan kadinbilgiportali.com'u 2016 yılında yayın hayatına soktuk. Amacımız kendi uyguladığımız, okuduğumuz veya bulduğumuz tüm tarifleri, dökümanları ve bilgileri bizim gibi araştırma yapan ve hayatının bir kısmını internette geçiren kadınlara sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur ve siz değerli bayanlar web sitemizi beğenmişsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vitamin Deposu Meyve Ve Sebzeler

Vitamin ve mineraller insanın yapı taşlarıdır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek fark etmeden bütün herkesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir