A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Cilt / Yaşa Göre Bakım İpuçları

Yaşa Göre Bakım İpuçları

Her yaşta güzel olmak bütün bayanların hayalidir. Her yaşın ayrı güzelliği vardır fakat kendinize bakım yaparsanız.

30 yaş ve üzeri

Bu yaşlarda; göz çevresi, ağız kenarı ve alın bölgesinde hafiften kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Cildinize gereken özeni göstererek, bu tür sorunlarla karşılaşmayabilirsiniz.

30’lu yaşlarda, yüz boyun ve dekolte bölgenizi nemlendirme işlemi ile işe başlayabilirsiniz. Bu bölgelerinize maske uygulamaları yapmakta son derece faydalıdır.

40 yaş ve Üzeri

Bu yaşlarda ciltteki deformasyonlar daha çok artar.40’lı yaşlarda çene ve boyun bölgesi, yanaklar canlılığını kaybeder ve esnemeye başlar. Cildinize, kırışıklık giderici kremler, bakım maskeleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca A vitamin desteği ve A vitamin ürünleri kullanmak, cildin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

40 yaş ve üzeri bayanlar, göz kenarlarına oldukça önem vermelidirler. Bu yaş grubundaki bayanlar göz çevresi için bakım kremleri kullanmalıdırlar. Göz çevresi kremini parmak uçlarıyla masaj yaparak uygulamanız, daha yararlı olacaktır.

Göz çevreniz için doğal bir kırışıklık önleyici kullanmak isterseniz, size kiviyi öneririm. Kivi dilimlerini gözünüzün kenarına koyabileceğiniz gibi, soymuş olduğunuz kivinin kabuğunu da göz çevrenize yerleştirebilirsiniz.

Her Yaş Gurubu İçin Bakım Önerileri

Sizlere yaşa göre bakım ipuçları vermeye devam edeceğim. Çünkü günlük hayatta birçoğumuzun yaptığı hatalardan bahsetmeden bu yazıyı bitirmek olmaz.

  • Duştan sonra cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Böylelikle cildiniz nefes alır ve hücreleriniz yenilenir.
  • Ellerinize bakım yapmayı ihmal etmeyin. Unutmayın ki, yaşı en çok ele veren ellerdir. Günlük işlerinizi yaptıktan sonra, ellerinizi kremlemeyi alışkanlık haline getirin.

Aslında yaşa göre bakım ipuçları vermek, bir noktada sizi erkenden uyarmak anlamına gelmektedir. Cildiniz için ne kadar erken harekete geçerseniz, o denli cildinizi korursunuz. Ve birde, sağlıklı beslenmenin cilt için ne denli önemli olduğunu unutmayın.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Ciltler İçin Maske Önerileri

Yağlı ciltler, diğer cilt tiplerine göre daha çok bakım isterler.  Çünkü yağlı ciltler akne, siyah nokta, açık gözenekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir