A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bakım / Cilt / Yüzdeki Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Yüzdeki Sivilce İzleri Nasıl Geçer

12 ile 21 yaş aralığındaki vakit, ergenlik dönemi olarak adlandırılan zaman aralığıdır. Bu zaman aralığında çıkan sivilceler, kişinin sivilceleri patlama, oynama ya da kaşıma oranına veya cildin tipine göre değişkenlik gösterebilir. Yüzün çeşitli bölümlerinde ortaya çıkan sivilceler, kaşınıp oynandıkça hızlı bir şekilde yayılma gösterebilir.

Ergenlik sona erdiğinde ve sivilce problemi ortadan kalktığında ise, eski sivilcelerin yüzde bıraktığı izler kişileri fazlası ile rahatsız edebilir.

Peki, yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer? Bu problem ile başa çıkabilmek için bazı doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu doğal yöntemlerden bazıları ise şu şekilde sıralanabilir;

Yüzdeki Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler

İlk doğal yöntem hiç şüphesiz ‘’Limon Suyu’’ olarak bilinmektedir. Cildi beyazlatma özelliğine sahip olan limon suyu, sivilce lekelerinin de kaybolmasında oldukça büyük rol oynamaktadır. Öncelikle yarım limonun suyunu sıkmalı ve hemen ardından bir kulak pamuğu yardımı ile sıkılan limon, sivilce izi olan bölgelere sürülerek yaklaşık 10 dakika kadar bekletilmelidir. Fakat cilt kuruluğu olanlar bu süreyi çok daha kısa tutmalı ya da alternatif bir yöntem uygulamalıdır. Cilt kuruluğu olan kişilere limon suyu önerilmez.

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer sorusunun bir başka cevabı ise karbonat kullanımıdır. Bir tatlı kaşığı karbonat ve iki tatlı kaşığı su karıştırılır ve ortaya çıkan hamur kıvamındaki maske, yüz bölgesine masaj yaparak uygulanır. Sadece 5 dakika bekletip daha sonra durulayabilirsiniz. Fakat aklınızda bulunsun; Karbonat sivilce yayılımını destekleyen bir maddedir. Sivilceli yüze karbonat maskesi yapmayın! Sadece sivilce izlerini yok etmek amacı ile uygulayın.

Kuru bir cilde sahipseniz, limon suyu kullanarak sivilce izlerini gidermeniz önerilmez demiştik. Çünkü bir başka alternatif olan ‘’bal’’ tam size göredir. Bal’ın en bilindik özelliklerinden biri de antibakteriyel olmasıdır. Balın sayısız faydası olsa da, yüz için nemlendirici, kırmızı lekeleri giderici, sivilce lekelerini yok edici ve cildi parlak gösteren etkileri de bulunmaktadır. Doğal, yani gerçek bal süzülmeli ve daha önceden yıkanmış yüze ince bir tabaka halinde sürülmelidir. 5 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanarak durulanabilir.

Yüzdeki Sivilce İzleri İçin Doğal Maske

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer sorusunun doğal ve kolay çözümleri dışında, maske tarifi alternatifleri de bulunmaktadır. Sadece üç ayda sivilce izlerinizi ciddi anlamda azaltan ve hatta belki yok edebilen bir farklı maskenin tarifi ise şu şekildedir;

2 Tatlı kaşığı süt

Yarım tatlı kaşığı bal

1 Yumurtanın beyazı

Öncelikle yumurtanın beyazını iyicene köpürtene dek karıştırın. Hemen ardından sütü ve balı da ekleyerek karıştırmaya devam edin. Ortaya çıkan karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika kadar bekletip daha sonra durulayın. Her dört günde bir defa olmak üzere maskeyi düzenli olarak yapmaya devam edin. Üçüncü ayın sonunda faydasını göreceksiniz.

Hakkında Kadın Bilgi Portalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Ciltler İçin Maske Önerileri

Yağlı ciltler, diğer cilt tiplerine göre daha çok bakım isterler.  Çünkü yağlı ciltler akne, siyah nokta, açık gözenekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir